Používejte Apple Watch na maximum. Čtení a odesílání zpráv nikdy nebylo snazší

Dnes jsme si pro vás připravili hned několik tipů, díky kterým budete používat své Apple hodinky jako profík. Naučíme vás s nimi pracovat rychle a hlavně efektivně.

Nejprve si nastavte textová upozornění

Pokud máte chytré hodinky od Apple, můžete se ni na nich jednoduše zapnout zobrazování a odesílání textových zpráv. Není to sice tak rychlé jako na telefonu, ale pokud spěcháte nebo nechcete vytahovat kvůli zprávě telefon, pak tuto možnost zajisté uvítáte. Na hodinkách zvolte možnost Nastavení -> Oznámení a zapněte indikátor. Vyberte si gesta, která aktivují funkce, a můžete začít.

Používejte Siri

Pokud máte kompatibilní sluchátka, pak si můžete práci ještě více usnadnit. Nemusíte totiž zprávu, která vám přišla, ani číst, stačí, když o to požádáte Siri. V Nastavení -> Oznámení -> Oznamovat oznámení zapněte přepínač pro zprávy. Od této chvíle pokaždé, co vám přijde zpráva, vám ji vaše asistentka rovnou přečte.

Mohlo by vás zajímat:  Na změnu práce není nikdy pozdě. Dvě jedinečné platformy vás posunou o další stupeň dál
Zdroj obrázku: Freepik

Zobrazení všech textových zpráv

Pokud si přejete zobrazit všechny textové zprávy, které máte, pak v nastavení hodinek vyberte možnost Zprávy a projížděním prstem dolů uvidíte všechny dostupné zprávy. Pokud na některou z nich klepnete, pak se otevře a můžete si ji přečíst. Navíc si je můžete rozdělit v podnastavení na doručené a odeslané.

Vrhněme se na odesílání zpráv za pomoci hodinek

Můžete napsat jak novou zprávu, tak reagovat na tu, která vám zrovna přišla. Stačí kliknout na Vytvořit zprávu a pustit se do psaní. To můžete provádět buďto za pomoci vestavné klávesnice, která je součástí Apple Watch Series 7 a novějších, nebo můžete zprávu nadiktovat anebo použít režim pro kreslení, který se ovšem nehodí na delší zprávy.

Nezapomínejte na emotikony

Samozřejmě můžete k textům přidávat i smajlíky, jak jste zvyklí. Na obrazovce pro psaní nebo diktování zprávy zvolte ikonu smajlíka a vyberte si přesně ten emotikon, který se vám do zprávy momentálně hodí.

Zdroj: https://www.macrumors.com/how-to/send-messages-apple-watch/