Toto jsou signály, že je nejvyšší čas vyměnit starší iPhone za novější model

Nizozemský antimonopolní úřad vyměřil Applu pokutu 5 milionů eur. Tvrdé sankce rostou každý týden

Kvůli svým provizím je Apple v mnoha zemích pod tlakem a jinak tomu není ani v Nizozemí. I zde se na tuto americkou firmu zaměřil antimonopolní úřad a rozdává jednu pokutu za druhou.

Apple od nového roku přišel s novými obchodními podmínkami a to se nelíbí hned několika státům. Holandsko je jedním z nich a místní antimonopolní úřad je již začal studovat. Jelikož tyto nové podmínky nejsou v souladu s nizozemskými zákony, byla Applu udělena pokuta ve výši 5 milionů eur, která se každý týden opakuje. A nebude tomu jinak, dokud Apple své podmínky nepřizpůsobí tak, aby vyhovovaly platným zákonům.

Mohlo by vás zajímat:  Společnost TSMC vyvíjí 1nm čipy, které mají už brzy otevřít cestu k ještě lepším technologiím

Jaký problém má vlastně firma Apple v Nizozemí?

Problémem je to, že společnost prozatím nedokázala umožnit alternativní možnosti platby u seznamovacích aplikací. Firma Apple si účtuje za nákupy velké provize a neposkytuje žádné jiné způsoby plateb, čímž si zadělala na pořádný malér. Takové jednání v Nizozemsku netolerují, a proto byla vyměřena takto velká pokuta, která nabyla platnosti 24. ledna tohoto roku. To znamená, že pokuta se již měla vyšplhat na 40 milionů eur.

Zdroj obrázku: Pixabay

Apple se odvolává na velká bezpečnostní rizika

Samotná společnost Apple se proti rozhodnutí a pokutě odvolala s celkem bizarním důvodem. Oznámila, že alternativní platební metody představují pro uživatele používající aplikace na jejich zařízení obrovské bezpečnostní riziko. Nicméně je pozoruhodné, že u jiných společností to jde bez jakýchkoliv problémů. Otázkou je, jestli se této americké společnosti chamtivost vyplatí, protože vyměřené pokuty nejsou rozhodně malého rázu.

Mohlo by vás zajímat:  Při nedostatku elektřiny lze lidi omezit na životě. Zakážou se jízdy autem, domácí práce nebo sledování televize

Tento týden navíc americký Senát schválil jednomyslně zákon, ve kterém firmám Apple a Google zakazuje, aby bylo po uživatelích vynucováno používání jejich defaultních platebních systémů. Což u téhle kauzy může dost zamávat s případným odvoláním u společnosti Apple.

Zdroj: https://www.reuters.com/technology/dutch-watchdog-fines-apple-5-mln-euros-failure-comply-app-store-2022-01-24/