S notebookem na cestách: ochraňte své zařízení před poškozením i online hrozbami

S notebookem na cestách: ochraňte své zařízení před poškozením i online hrozbami

Mnoho lidí při cestování pracuje nebo chce mít s sebou notebook, aby mohli upravovat a publikovat fotky z cest. Musíte ale myslet na to, jak s tímto zařízením cestovat. Jedině tak ho nikdy nerozbijete ani neztratíte. Pro cestování si musíte zvolit kvalitní zavazadlo. Měli byste ale také zvážit, jestli budete notebook skutečně potřebovat a nestačí vám jiné (podobné) zařízení.

Vyberte si nejlepší batoh na cestování

Na cestování s notebookem musíte mít velmi dobrý batoh nebo speciální tašku. Díky tomu ho snadno budete přenášet. Vyberte si batoh s tlustými, pohodlnými popruhy. Nejlepší jsou také hrudní popruhy, které uleví zádům při celodenním výletě. Samotný notebook dejte do ochranného pouzdra. To ho ochrání před pádem nebo špatným počasím.

Zdroj obrázku: Freepik

Měli byste cestovat s notebookem?

Hlavní otázkou zůstává, jestli byste si na dovolenou nebo jinou cestu měli vůbec svůj počítač brát. Velkou nevýhodou je rozhodně bezpečnost. Vzhledem k tomu, že se budete připojovat k veřejným sítím, existuje velké riziko narušení bezpečnosti. Na počítači také strávíte hodně času a budete si kvůli němu dělat starosti. Navíc pro fungování budete potřebovat dobrý signál.

Mohlo by vás zajímat:  Ochrana displeje může zabránit škrábancům i rozbití displeje, ve většině případů je však zbytečná

Naopak velkou výhodou pro cestování s notebookem je efektivita, které můžete dosáhnout. Jestli chcete pracovat a cestovat zároveň, rozhodně se bez něj neobejdete. Navíc budete mít po ruce místo, kam ukládat všechny fotky a videa z cest. Připojit se k síti dneska můžete prakticky kdekoli, takže nebudete omezení při práci ani zábavě.

Alternativy, které můžete vzít místo notebooku

Máte pocit, že notebook nutně na cestách nepotřebujete, ale chcete s sebou vzít nějaké další zařízení k mobilu? Skvělou alternativou je tablet, ke kterému si můžete pořídit i klávesnici. Jestli chcete něco malého, skvělou možností je také netbook. Pro běžné fungování vám ale zajisté postačí smartphone. Musíte se jen rozhodnout, jak budete trávit čas na cestách.

Zdroj: https://blog.tortugabackpacks.com/laptop-carry-on/