S notebookem na cestách: ochraňte své zařízení před poškozením i online hrozbami

S notebookem na cestách: ochraňte své zařízení před poškozením i online hrozbami

Mnoho lidí při cestování pracuje nebo chce mít s sebou notebook, aby mohli upravovat a publikovat fotky z cest. Musíte ale myslet na to, jak s tímto zařízením cestovat. Jedině tak ho nikdy nerozbijete ani neztratíte. Pro cestování si musíte zvolit kvalitní zavazadlo. Měli byste ale také zvážit, jestli budete notebook skutečně potřebovat a nestačí vám jiné (podobné) zařízení.

Vyberte si nejlepší batoh na cestování

Na cestování s notebookem musíte mít velmi dobrý batoh nebo speciální tašku. Díky tomu ho snadno budete přenášet. Vyberte si batoh s tlustými, pohodlnými popruhy. Nejlepší jsou také hrudní popruhy, které uleví zádům při celodenním výletě. Samotný notebook dejte do ochranného pouzdra. To ho ochrání před pádem nebo špatným počasím.

Mohlo by vás zajímat:  Fascinující podobnost mezi lidským mozkem a vesmírem: pro síť neuronů i galaxie platí stejné zákony
Zdroj obrázku: Freepik

Měli byste cestovat s notebookem?

Hlavní otázkou zůstává, jestli byste si na dovolenou nebo jinou cestu měli vůbec svůj počítač brát. Velkou nevýhodou je rozhodně bezpečnost. Vzhledem k tomu, že se budete připojovat k veřejným sítím, existuje velké riziko narušení bezpečnosti. Na počítači také strávíte hodně času a budete si kvůli němu dělat starosti. Navíc pro fungování budete potřebovat dobrý signál.

Naopak velkou výhodou pro cestování s notebookem je efektivita, které můžete dosáhnout. Jestli chcete pracovat a cestovat zároveň, rozhodně se bez něj neobejdete. Navíc budete mít po ruce místo, kam ukládat všechny fotky a videa z cest. Připojit se k síti dneska můžete prakticky kdekoli, takže nebudete omezení při práci ani zábavě.

Mohlo by vás zajímat:  Utrácet za videohry je zbytečné. I ty nejlepší kousky jde sehnat podstatně levněji

Alternativy, které můžete vzít místo notebooku

Máte pocit, že notebook nutně na cestách nepotřebujete, ale chcete s sebou vzít nějaké další zařízení k mobilu? Skvělou alternativou je tablet, ke kterému si můžete pořídit i klávesnici. Jestli chcete něco malého, skvělou možností je také netbook. Pro běžné fungování vám ale zajisté postačí smartphone. Musíte se jen rozhodnout, jak budete trávit čas na cestách.

Zdroj: https://blog.tortugabackpacks.com/laptop-carry-on/