Při cestě na dovolenou se vyplatí do auta přibalit některé věci navíc

Je celkem jedno, zda se chystáte na rodinnou dovolenou u moře v Chorvatsku, eurotrip napříč celým starým kontinentem, nebo na zimní lyžovačku v Alpách. Některé věci by vám v autě rozhodně neměly chybět, v nouzi vám přijdou vhod. A teď nemáme na mysli povinnou výbavu, na kterou byste každopádně zapomínat neměli, zastaví-li vás policisté bez ní, hrozí vám tučná pokuta. Povinná výbava se navíc může v různých zemích lišit, a tak byste si měli zkontrolovat pravidla ve všech státech, kterými budete projíždět. Ale zpátky k tématu – rozhodně byste si měli přibalit také věci z našeho seznamu.

Mohlo by vás zajímat:  Nenaleťte při online nakupování. Podvodníci jsou stále protřelejší, typické znaky je ale prozradí

Občerstvení pro případ nouze

Při cestě na dovolenou máte možná v kufru chladničku a v ní něco k snědku. Pak tenhle bod nemá smysl příliš řešit, jen byste neměli zapomenout také na tekutiny. Pokud ale jedete bez proviantu, myslete na to, že když uvíznete v koloně nebo vás potká nějaká porucha, čekání se může protáhnout na dlouhé hodiny. A pak se hodí mít po ruce nějaké müsli tyčinky, sušenky nebo třeba sušené maso pro všechny cestující a také dostatek vody.

Mohlo by vás zajímat:  Krátká videa na sociálních sítích budí závislost
Zdroj obrázku: Freepik

Powerbanka

Při čekání v koloně asi nenecháte motor běžet naprázdno, a tak nebudete moci dobíjet mobil nebo další elektroniku ze zdroje přímo v autě. A při poruše možná tento zdroj nebude fungovat vůbec. Proto je rozumné přibalit na cestu powerbanku s dostatečnou kapacitou. Čím více je v autě pasažérů a zařízení, tím silnější by powerbanka měla být. Vy i vaše děti přežijete čekání v koleně lépe, když budete mít nabité mobily nebo tablety.

Pláštěnka a oblečení, které lze ušpinit

Na cestě na dovolenou by vás neměla překvapit ani nepřízeň počasí, letní přívalové bouřky mohou přijít z ničeho nic. A tak je dobré mít po ruce pláštěnku, nejlépe dlouhé pončo, a také oblečení, kterému nevadí nějaký ten flek od oleje nebo benzínu. To kdybyste museli provést nějakou neplánovanou opravu drobného defektu, se kterým si poradíte i svépomocí.

Zdroj: https://practicalperfectionut.com/how-to-organize-an-emergency-car-kit/