Vygenerovaná telefonní čísla se mohou stát nástrojem nevyžádaných zpráv

Telefonní čísla už nemusí být přiřazena pouze SIM kartou a operátorem. Stále více čísel je vygenerováno prostřednictvím webových stránek nebo aplikací, které jsou k dispozici ke stažení z Google Play nebo App Store. Využití těchto čísel je individuální, většinou se však jedná o nekalý úmysl ze strany uživatelů. Pokud dostáváte nevyžádané zprávy, tak vás určitě bude zajímat, kdo je jejich autorem. Jejich vyhledání se může zdát na první pohled složité, ale ve skutečnosti se nejedná až o tak závažný problém. Pojďme se podívat, jak zjistit, kdo vám posílá nevyžádané zprávy.

Mohlo by vás zajímat:  S myší je nutné zacházet opatrně. Špatné kliknutí spustí řetězec problémů

Vhodná aplikace

Na internetu jsou různé stránky nebo aplikace, které vám po zadání čísla prozradí, odkud pochází. Můžete si také přečíst recenze ostatních uživatelů, kteří vám mohou pomoci přiblížit původ čísla. Aplikací, které vám mohou zasílat anonymní zprávy, je spousta.

Předejte materiál příslušným orgánům

Dalším možným krokem je předání výhrůžnýchsprostých zpráv příslušným orgánům. Jakékoliv podezření na odcizení vašich osobních údajů, vyhrožování, nadávání nebo vydírání byste si neměli nechat pro sebe, ale zkusit se spojit s ostatními, nebo nejlépe vyhledat pomoc, která provede příslušné kroky.

Mohlo by vás zajímat:  Trosky z čínské rakety dopadly na několik míst jihovýchodní Asie. Nejedná se přitom o první případ
Zdroj obrázku: Freepik

Mobilní operátor

Další variantou je požádání mobilního operátora o pomoc. Operátor vám tak zprostředkuje zprávu ve formátu PDF s telefonním číslem, které bylo použito ke kontaktu s vámi. Neznamená to však, že by vám operátor mohl pomoci vystopovat viníka, ale tyto údaje a data mohou hrát prim v trestním řízením. Váš operátor vám může pomoci zablokovat toto číslo.

Na jednu stranu je použití anonymního čísla skvělým způsobem, jak se vyhnout různým registracím, nebo k různým výstřelkům na adresu kamarádů, nebo když nemáte kredit (ano, stále jsou mezi námi lidi, co nemají paušál). Bohužel i tato služba má své odvrácené strany mince a to jsou právě výše zmíněné případy vydírání a podvodů.

Zdroj: https://www.supereasy.com/how-to-find-owner-of-cell-phone-number/