Správná vlhkost vzduchu pomůže přežít zimu ve zdraví. Investice do zvlhčovače se vrátí stonásobně

Všude na internetu se dočtete, jak důležitá je kvalita potravin, dostatek pohybu, spánku atd. Jenomže ještě pár věcí hraje roli, a to zejména kvalita vzduchu. Dýchání je základem pro náš život. To, že chodíme třeba často ven, neznamená, že bude vše v pořádku. Důležité je totiž, aby byla nastavena správná vlhkost vzduchu. Doporučená vlhkost činí:

  • v zimě 45–60 %,
  • v létě 40–60 %.

Problémem je to, že mnoho domácností dosahuje vlhkosti pouze 20 %. Tento tzv. suchý vzduch způsobuje nejenom různé zdravotní problémy, ale také vyšší účty za elektřinu.

Mohlo by vás zajímat:  Vstávání pomocí budíku nesvědčí psychice ani zdraví. Každodenní rutina pomůže nepříjemné dopady zmírnit

Absence vlhkosti vzduchu

Příliš nízká vlhkost vzduchu má za následky různé zdravotní potíže. Mezi ně patří hlavně onemocnění dýchacích cest. Tito pacienti často trpí záněty nosohltanu a onemocněním horních a dolních cest dýchacích. U dětí se objevuje často laryngitida. Nízkou vlhkost vzduchu poznáte i na pleti, jež je neustále vysušena, anebo vás budou pálit oči, dalším ukazatelem je také trvalý pocit únavy.

Příliš velká vlhkost je také špatná, ta může napomáhat tvorbě plísní, které mohou za horší nemoci.

Mohlo by vás zajímat:  Odborníci stanovili optimální teplotu pro jednotlivé místnosti. Zbytečné přetápění zatěžuje nejen peněženku
Zdroj obrázku: Freepik

Zajistěte si správnou vlhkost vzduchu

Správnou vlhkost vzduchu uvnitř místnosti zaručí určité kroky v domácnosti. O jaké se jedná?

  • Dostatečné větrání,
  • kvalitní zateplení domu,
  • dobře těsnící okna.

Další možností je kvalitní osvěžovač vzduchu. Na trhu je spousta zvlhčovačů, dokonce ty nejlepší dokážou vzduch zvlhčovat a zároveň čistit.

Zdraví na prvním místě

Na trhu je k dostání hned několik zvlhčovačů, ale určitě se vyplatí investovat do kvalitního, přeci jen jedná se o zdraví. Skvělé zvlhčovače obsahují chytrou technologii odpařování. Některé ze zvlhčovačů dokážou automaticky a rovnoměrně rozdělovat zvlhčený vzduch do celé místnosti a obsahují technologii NanoCloud, čímž šíří o 99 % méně bakterii.

Mohlo by vás zajímat:  Ani doma nemusí být bezpečno. Škodlivých mikročástic je plný vzduch, který denně dýcháme

Ať už si vyberete jakýkoliv, určitě neprohloupíte, důležité je kontrolovat, aby byla vlhkost v místnosti ideální. Po koupi zvlhčovače a jeho použití pocítíte změny velice rychle a znovu budete mít plno energie.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/cold-flu/best-humidifier/