Bez telefonu ani ránu, do postele ale nepatří. Ničí vztahy, produktivitu i zdraví

Mobilní chytré telefony se staly naší součástí. Na jednu stranu nám poskytují neuvěřitelné možnosti od zábavy až po práci, na druhou stranu berou čas, pozornost a negativně působí na naše zdraví. Mnoho uživatelů dělá stejnou chybu dokola, kdy místo spánku se dívají do mobilního telefonu, což má neblahý dopad na jejich zdraví a produktivitu. Zjistěte, co telefon v posteli způsobuje.

Problémy mohou mít vliv také na vztah, kdy jeden z páru upřednostňuje zařízení na úkor partnera. Totéž platí i o řešení problémů a konverzaci mezi partnery. Nic není víc, než když si partneři můžou prodiskutovat problémy z očí do očí. Pokud ale partner využívá k řešení problémů telefon a komunikuje výhradně přes něj, může to ve vztahu způsobit jiskru, která zažehne požár.

Mohlo by vás zajímat:  Od ChatGPT se distancuje stále více firem

Vliv telefonu na zdraví

Zpočátku se může zdát použití mobilního telefonu v posteli jako neškodné, ale doba strávená za obrazovkou se může navyšovat a pravidelnost také. Mezi hlavní viníky patří především modré světlo. Právě toto světlo může způsobovat nespavost, proto hodně lidí využívá brýle proti modrému světlu. Vystavení mobilnímu telefonu může způsobit stres. Děje se tak z důvodu obrovského množství informací, které jsou do nás vkládány skrze různé zprávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Negativní vliv na produktivitu

Produktivita strádá a to souvisí se všemi výše zmíněnými neduhy. Takže nezapomeňte na dostatečný spánek a odložení mobilu bokem. Použití mobilního telefonu před spánkem má také neblahý vliv na psychiku, v některých případech může způsobit deprese a úzkosti. Mohou za to negativní zprávy, jež si mozek podvědomě uchová.

Mohlo by vás zajímat:  Drahý mobilní telefon může zlepšit naši produktivitu

Důležité je také nastolení ranní rutiny, která může být narušena kvůli nedostatku spánku, za což může použití mobilního telefonu v noci.

Zkuste něco jiného

Nebojte se vyzkoušet něco jiného. Téměř cokoliv místo mobilního telefonu je vhodnější. Můžete například:

  • číst knihu,
  • poslouchat odpočinkovou hudbu,
  • psát si deník.
Zdroj: https://www.sclhealth.org/blog/2019/09/why-it-is-time-to-ditch-the-phone-before-bed/