Stačí použít jednoduchý trik a s přehnaným brouzdáním po sociálních sítích bude konec

Stačí použít jednoduchý trik a s přehnaným brouzdáním po sociálních sítích bude konec

Trávíte na sociálních sítích více času, než je zdrávo? Víte o tom, ale nedokážete se od nich odlepit? Dneska jsme si pro vás připravili několik tipů, které by vám mohly pomoct alespoň částečně čas na sítích zkrátit.

Stále více času trávíme na internetu a většinu z toho na sociálních sítích. Dle všeho tam každý z nás tráví déle, než je zdrávo, a proto byste i vy měli udělat něco pro sebe a pokusit se tento čas zbytečně neplýtvat hypnotizováním displeje nebo monitoru. Máme pro vás několik odzkoušených tipů, které vás sice neodnaučí chodit na sociální sítě, ale rozhodně by vám mohly pomoci omezit čas, který na nich strávíte.

Mohlo by vás zajímat:  Binge-watchingu je snadné podlehnout. Přehnané sledování seriálů si ale vybere nepříjemnou daň

Twitter a Instagram zaberou nejvíce času

Dle všeho patří mezi ty nejvíce navštěvované sítě Twitter a Instagram. A proto se nyní zaměříme právě na ně. Tady je rada poměrně jednoduchá. K omezení užívání této sítě stačí tak jednoduchá věc, jako je smazání aplikace a používání pouze mobilní webové verze. Proč, ptáte se? Je to jednoduché. Na mobilní webové verzi se zobrazuje méně rušivých prvků, reklam a navíc jsou zde omezené některé funkce, které člověka nutí klikat na další a další příspěvky.

Mohlo by vás zajímat:  Modré světlo vyzařované z telefonů a jiných obrazovek snižuje kvalitu spánku
Zdroj obrázku: Freepik

Webové verze sociálních sítí neposílají upozornění

Pokud se tedy zaměříte na používání těchto sociálních sítí mimo jejich oficiální aplikace, tak nejen že uvidíte méně otravného obsahu, který vás ve skutečnosti ani nezajímá, ale hlavně vám nebudou chodit žádná upozornění. Právě tato upozornění nás nutí pokaždé, když někdo něco přidá nebo okomentuje, zapnout danou aplikaci a vše si sami zkontrolovat. Bez těchto vyskakovacích upozornění si rozhodně užijete více volného času mimo tyto sítě.

Mohlo by vás zajímat:  Vzít si telefon do postele může skončit katastrofou. Problémy se spánkem jsou nejmenší, co hrozí

Pokud se tedy nechcete těchto sociálních sítí vzdát úplně, rozhodně doporučujeme u každé z nich smazat aplikace a využívat je jen pomocí webového rozhraní. Uvidíte sami, že čas, který takto ušetříte, se dá využít i mnohem lépe.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/cut-back-on-social-media-with-this-trick