Zlepšete své psaní na klávesnici pomocí šikovných nástrojů i dobré hudby

Rychlé psaní je základní dovednost, pokud se chcete živit psaním nebo profesí, která je s ním spojená. Záleží také na synergii mezi hlavou a prsty. Když umíte rychle vyslat myšlenku, kterou máte v hlavě, do kláves přes prsty, máte obrovskou výhodu. Nejen že je čas na vaší straně, ale také nemusíte po sobě příliš moc kontrolovat svůj text, jelikož dává smysl. Jestliže nepíšete v průměru 60–90 slov za minutu tak, aby dávala smysl, ukážeme vám triky, jak tohoto cíle dosáhnout, nebo se alespoň k němu přiblížit.

Mohlo by vás zajímat:  Telefon OnePlus 10 Pro propadl v zátěžovém testu. Neodolal ohnutí a rozlomil se

Základní klávesové zkratky, jako CTRL + C, CTRL + V a CTRL + A, si jistě pamatujeme ze školy, kde nám pomáhaly a pomáhají i dodnes. Mezi další zkratky můžete zařadit i CTRL + Backspace, čímž odstraníte poslední psané slovo, aniž byste museli odstraňovat písmenko za písmenkem.

Procvičujte své dovednosti na online platformách

Na internetu existují různé online stránky s cvičením, které vám pomohou procvičit jednotlivé prsty a písmena, postupně i slova, abyste se mohli zdokonalit v psaní. Dokonce interaktivní animace ukazuje, kterými prsty klikat na klávesy s písmeny, což vám napomůže psát, aniž byste sledovali klávesnici. Navštivte tyto stránky pro zlepšení dovedností rychlého psaní.

Mohlo by vás zajímat:  Konec otravnému vyskakování oken. Prohlížeče nabízí jednoduchou funkci, jak je vypnout
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte pomocné nástroje

Píšete text, ale někdy se prostě stane, že vás nenapadne vhodné slovo? S tímto vám mohou pomoci nástroje Rozšíření textuPrediktivní text. Navrhnou slova, pokud jste se sekli na místě.

Kromě toho můžete využít také funkce Automatické opravy. Pokaždé se totiž nestane, abyste měli perfektně napsaný text bez chyb, takže se vám dostane automatická kontrola, která vás v případě špatných slov nebo chybějících čárek upozorní grafickým znázorněním.

Dopřejte si kvalitní hudbu

Poslech hudby během psaní může být velkým hnacím motorem, ale také rušivým elementem. Vhodný výběr hudby je velice důležitý pro to, abyste mohli dosáhnout lepších výsledků. Podle průzkumů je za vhodnou hudbu považována instrumentální hudba bez vokálů s nižší hlasitostí.

Zdroj: https://www.typing.com