Sdílení duševních problémů přinese úlevu. Sociální sítě pro to ale nejsou vždy ideální místo

Během pandemie vzrostl počet lidí na home officu. Tento trend se přenesl i do současné doby a lidé tak pracují často z domova. Má to svá pozitiva, ale na druhou stranu i negativita, mezi která patří hlavně izolovanost. Mnozí lidé využívají služeb sociálních sítí, aby se mohli svěřit. Je to ale dobrý nápad?

Měli byste vědět, kdy je a kdy není vhodné sdílet informace ohledně svého duševního zdraví, hlavně když se jedná o sociální sítě.

Pište jen do důvěryhodných skupin

Sociální sítě mají mnoho výhod, ale také rizik. Pokud víte, že je vaše síť plná empatických lidí, kteří vám budou naslouchat, může vám pomoci. Pocit bezpečí online prostředí a možnost vyjádření, jak se cítíte, může být cenným místem pro sdílení duševního zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle aplikace zvednou z gauče každého lenocha. Začít se cvičením nikdy nebylo snazší

Existuje mnoho terapeutických a poradenských aplikací pro podporu duševního zdraví. Pokud důvěřujete své síti, můžete využít pomoc i tam. Jestliže máte pozitivní zkušenosti s tímto způsobem sdílení, není důvod, proč to nezopakovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete pomoci nejen sobě, ale i dalším lidem

Určitě nejste jediní, koho trápí duševní problémy. Sociální sítě mohou poskytnout útěchu, dodat sebedůvěru a odhodlání postavit se čelem k problémům, které vám způsobují problémy. Tuto pomoc můžete ocenit vy samotní, stejně jako další lidé, kteří se stydí nebo se bojí zveřejnit podobný problém a váš příspěvek je může namotivovat ke změně.

Mohlo by vás zajímat:  Dejte sbohem stresu pomocí jednoduchých technik. Relaxovat můžete pohybem i meditací

Duševní zdraví jako důležité téma

Duševní zdraví může být velice citlivým tématem. Pokud vám myšlenka sdílení příspěvku pomůže ulevit mysli a myšlenkám, tak s chutí do toho. Jak už bylo ale psáno předtím, buďte si vědomi, do jaké skupiny nebo sítě sdílíte tyto problémy, ne všude se dočkáte podpory. Mluvit o svém duševním zdraví je důležitá věc, ale buďte obezřetní, kde a s kým.

Pokud jste pod vlivem emocí, alkoholu nebo jiných návykových látek, měli byste vynechat jakékoliv sdílení problémů. Mohli byte tak čekat spíše opačný efekt, kdy byste se dočkali výčitek namísto klidu na duši.

Zdroj:  https://eu.theadvertiser.com/story/life/2017/10/12/does-sharing-your-life-social-media-help-hurt/759311001/