Dejte sbohem stresu pomocí jednoduchých technik. Relaxovat můžete pohybem i meditací

Nacházíme se v zimním období, kdy kvůli delším nocím a menšímu množství slunečního svitu lidé inklinují k větší dávce stresu. Dost tomu napomáhá i fakt, že dlouhá pracovní doba je náročná po fyzické a psychické stránce. Časté přestávky v práci mohou působit pozitivně pro tělo, stejně jako určité rituály po pracovní době. O jaké se jedná konkrétně?

Dopřejte si masáž a poslouchejte uklidňující hudbu

Skvělým způsobem, jak se uvolnit psychicky i fyzicky, je dopřát si masáž. Můžete využít služeb profesionálů, požádat přítele či přítelkyni nebo si pořídit různé pomůcky. Masážní přístroje Therabody vám dopřejí dávku masáže, aniž byste museli po práci navštěvovat specialisty. Například masážní brýle Therabody Smart Goggles jsou chytré oční masážní přístroje s různým tepelným nastavením. Pomáhají snižovat únavu očí a skvěle připravují tělo na spánek.

Mohlo by vás zajímat:  3 aplikace pro milovníky vědy, které jsou nabité informacemi

Lidské tělo vnímá určité frekvence a skvělým způsobem pro relax a zmírnění stresu je poslech relaxační hudby. Různé aplikace typu Calm nabízí nespočet různých písniček, zvuků nebo příběhů, které uvolní tělo a mysl a pomohou také při problémech s usínáním.

Zdroj obrázku: Freepik

Pište si deník a choďte na procházky

Psychická část je stejně důležitá jako fyzická stránka člověka, ne-li více. Pokud zanedbáváte psychickou pohodu, můžete se cítit stále unavení a podráždění. Správná duševní hygiena spočívá hned v několika sférách. Jejího zlepšení dosáhnete například psaním deníku. Můžete se tak svěřit sami sobě a ulevit si z emocí a různých jiných problémů, které vás tíží. Své záznamy si můžete zpětně nalistovat a porovnat, jak jste se tehdy cítili a jak se cítíte nyní.

Mohlo by vás zajímat:  Pohyb je přirozený a pro tělo důležitý. Začít lze kdykoli, jakákoli aktivita se počítá

Každá fyzická aktivita je prospěšná pro snížení stresu. Procházka přírodou má samé benefity pro tělo i ducha. Pokud tato aktivita chybí ve vašem repertoáru, je na čase ji okamžitě zařadit. Nestojí nic a naopak vytěžíte z minima maximum.

Začněte meditovat a nastavte si rutinu v oblasti spánku

Meditace je skvělou volbou, jak snížit stres a udělat si introspekci, a jedná se o tzv. duševní hygienu. Nemusíte si představovat pod pojmem meditace různá sezení, jak to provádí buddhisti. Jestli nevíte, jak začít, podívejte se na různé články, použijte aplikace nebo se koukněte na videa, kolikrát může meditace trvat pouze pár minut.

Mohlo by vás zajímat:  Experiment s vodou přinesl nový rekord. Voda nezamrzla ani při -44 stupních

Nejdůležitější činností pro navození opětovné pohody po stresovém období je spánek. Když se naučíte dodržovat spánkovou rutinu, získáte větší pohodu. Nezapomeňte, že i po tom nejhorším dni se probudíte do nového dne, který může začít úplně jinak. Neponocujte, stejně vaše efektivita klesá, jestliže se cítíte unavení, a směřujete tím také pomalu k chronické únavě.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/stress-management/in-depth/stress-relievers/art-20047257