Revoluční přípravek pro dobrý zrak je konečně na trhu. Brýle nahradí oční kapky

Oční kapky, které schválila FDA, mohou být účinným pomocníkem ke snížení presbyopie. Miliony lidí se tak budou moci vzdát svých brýlí na čtení a budou si moci znovu užívat života bez omezení. Oční kapky si můžete vložit do tašky nebo kabelky a nemusíte už myslet na nošení brýlí a jejich čištění.

Přirozené stárnutí můžete zpomalit kapkami

Kapky, které jsou schválené, mohou pomoci hned několika milionům lidí, kteří mají problémy se zrakem a musí nosit brýle alespoň na čtení. Oční čočka stárne přirozeným způsobem, stejně jako ostatní orgány. I naše smysly se postupem času otupí a bude nutné je podpořit, ať už vybranými doplňky stravy, nebo například očními kapkami, které budou schválené vybranými federacemi.

Zrak se zhoršuje hlavně po čtyřicátém roce věku. Vuity Drops budou prvními kapkami na světě, které budou pomáhat právě při zhoršeném zraku. Schválené jsou americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv a mohou časem nahradit brýle na čtení. Po aplikaci kapek by měly začít působit asi do 15 minut a bude stačit jedna kapka do každého oka. To vám podle výrobce má zaručit až 6–10 hodin ostrého vidění.

Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte, kdy je riziko infarktu na nejvyšším stupni!
Zdroj obrázku: Freepik

Lék bude dostupný pouze na předpis

Tyto oční kapky budou dostupné pouze na lékařský předpis a budou umět zmenšovat zornici. Tím se rozšíří hloubka ostrosti, a proto se budete moci zaměřit na věci, které jste dříve nezvládali. Kapky na 30 dní budou stát asi 80 amerických dolarů a budou vhodné pro lidi ve věku 40–55 let.

Lékaři ani vědci zatím neuvedli žádné nežádoucí účinky, které by osoby ohrožovaly na životě. Mezi možné doprovodné příznaky ale patří například zčervenání očí nebo bolest hlavy. Výrobce ale upozorňuje, že se kapky na oči nesmí používat při jízdě autem nebo při činnostech vykonávaných za špatných světelných podmínek. Účinnost léků po 65. roce věku razantně klesá. Prozatím ale není jasné, kdy se výrobek objeví v Evropě.

Zdroj: https://geekweek.interia.pl/nauka/news-krople-do-oczu-zamiast-okularow-vuity-to-prawdziwa-rewolucja,nId,5699380