Kvalitní ochrana displeje předejde zbytečným nákladům: telefon zabezpečí při pádu i před poškrábáním

Ochrana displeje u smartphonu je velmi důležitá. Po jeho poškození zaplatíte velké peníze anebo si půjdete rovnou koupit nový telefon. Abyste to nemuseli podstupovat, můžete si jednoduše koupit ochranné sklo, díky kterému nemusíte mít strach z pádů a nárazů. Existuje několik typů, ze kterých můžete vybírat. Poradíme vám, který z nich je nejlepší.

Polyethylentereftalát (PET)

PET je druh plastu, který se nachází v nespočtu produktů. Plastové chrániče displeje poskytují nejmenší ochranu proti poškrábání a nárazu, ale jsou velmi levné a tenké. Díky tomu nebudou na telefonu téměř vidět, ale také váš mobil nebudou nijak extrémně chránit. Navíc je tento typ tuhý, takže ho nedostanete do všech krajů displeje.

Termoplastický polyuretan (TPU)

TPU je pružný plast, jehož instalace je poměrně náročná. Musíte použít speciální roztok a zbavit se bublin. Navíc není na dotek hladký a přidává nepříjemné odlesky obrazovky. Stále ale představuje lepší ochranu než PET. Bohužel tato ochrana není dostupná pro všechny telefony. Mezi nejlepší značky patří IQ Shield nebo ZAGG InvisibleShiled film, které jsou dražší.

Mohlo by vás zajímat:  Windows 11 přináší řadu novinek, které si lze jednoduše upravit podle svého
Zdroj obrázku: Freepik

Tvrzené sklo

Tento typ je velmi odolný proti poškrábání a pádu, navíc je dnes levný. Jde ale o předchůdce moderních ochranných skel. Tvrzené sklo je odolnější, ale také silnější. To znamená, že je na displeji mnohem viditelnější. To není skvělá vlastnost, jestli vám záleží na estetickém prvku. A dnes zaručeně každý chce, aby ochranné sklo splynulo s displejem.

Nano kapalina

Tento chránič obrazovky je nový. Tekutinu jen nanesete na displej a měli byste mít telefon chráněný. Bohužel větší škrábance vrstvou proniknou. Navíc tuto vrstvu nemůžete jen tak sundat a vyměnit jako u klasických ochranných skel. Není ani jasné, jestli poškrábete jen chránič, nebo i displej, protože tuto tekutinu nelze dobře testovat.

Zdroj: https://trickedoutonline.com/types-of-screen-protectors/