Samsung po letech ukončí populární řadu Galaxy Note. Zaměří se na prémiový segment skládacích telefonů

Samsung po letech oficiálně končí s Galaxy Note a chce se plně věnovat skládacím zařízením, ve kterých vidí budoucnost. Je to opravdu velký krok a uvidíme, jakého se setká přivítání od uživatelů.

Každý, kdo zná firmu Samsung a trochu se zajímá o jejich technologie, zajisté zná jejich vlajkovou řadu Galaxy Note, která tady s námi byla dlouhá léta. Někteří si nedokázali představit, že by nevyšla každý rok novější verze. Nicméně je to tady a Samsung se oficiálně rozhodl ukončit tuto dlouhou Galaxy Note řadu a nadále se chce plně věnovat prémiovým modelům, které jsou momentálně preferovány.

Poslední modely Galaxy Note a dále už jen Galaxy S

Letos už se tak nedočkáme nástupce za telefon Galaxy Note 20 a tento model bychom mohli brát jako ukončení této báječné řady. I když to tak vypadá, nebude to poslední smartphone řady Galaxy Note. Posledním by se měl stát Galaxy Note 20 FE. Jakmile dorazí na trh tento model, řada bude definitivně ukončena a na řadu přichází nová strategie Samsungu. Můžeme se tak těšit na skládací véčka a hybridy, kterým se rozhodli dát přednost.

Zdroj obrázku: Freepik

Orientace na prémiový segment se vyplatí

Samsung se tedy nyní bude věnovat převážně svému prémiovému segmentu a za vše může celá situace s koronavirem. Trh se smartphony se za ty dva roky změnil k nepoznání a lidé se na své telefony upínají ještě více, než tomu bylo před pandemií. Uživatelé chtějí hrát hry, mít kvalitnější videohovory, svižnější zařízení a za tyto funkce jsou ochotni si připlatit, což Samsung ví, a proto se pouští do strategie zaměřené právě na tento prémiový okruh uživatelů.

Důvodů, proč se Samsung k tomuto kroku rozhodl, je hned několik. Jednak se prodeje řady Galaxy Note stále meziročně zhoršovaly, jednak lidé dělají na svých smartphonech téměř vše, a hledají tak kvalitu, a také při nové strategii bude Samsung moci lépe konkurovat firmě Apple, která jim stále dýchá na paty.

Zdroj: https://www.reviewgeek.com/110974/samsung-says-itll-never-sell-another-galaxy-note-phone/