Samsung po letech ukončí populární řadu Galaxy Note. Zaměří se na prémiový segment skládacích telefonů

Samsung po letech ukončí populární řadu Galaxy Note. Zaměří se na prémiový segment skládacích telefonů

Samsung po letech oficiálně končí s Galaxy Note a chce se plně věnovat skládacím zařízením, ve kterých vidí budoucnost. Je to opravdu velký krok a uvidíme, jakého se setká přivítání od uživatelů.

Každý, kdo zná firmu Samsung a trochu se zajímá o jejich technologie, zajisté zná jejich vlajkovou řadu Galaxy Note, která tady s námi byla dlouhá léta. Někteří si nedokázali představit, že by nevyšla každý rok novější verze. Nicméně je to tady a Samsung se oficiálně rozhodl ukončit tuto dlouhou Galaxy Note řadu a nadále se chce plně věnovat prémiovým modelům, které jsou momentálně preferovány.

Mohlo by vás zajímat:  Namísto do kanceláře ven: práce na čerstvém vzduchu přináší mnoho benefitů

Poslední modely Galaxy Note a dále už jen Galaxy S

Letos už se tak nedočkáme nástupce za telefon Galaxy Note 20 a tento model bychom mohli brát jako ukončení této báječné řady. I když to tak vypadá, nebude to poslední smartphone řady Galaxy Note. Posledním by se měl stát Galaxy Note 20 FE. Jakmile dorazí na trh tento model, řada bude definitivně ukončena a na řadu přichází nová strategie Samsungu. Můžeme se tak těšit na skládací véčka a hybridy, kterým se rozhodli dát přednost.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelné cvičení mozku udrží soustředění a dobrou paměť až do vysokého věku
Zdroj obrázku: Freepik

Orientace na prémiový segment se vyplatí

Samsung se tedy nyní bude věnovat převážně svému prémiovému segmentu a za vše může celá situace s koronavirem. Trh se smartphony se za ty dva roky změnil k nepoznání a lidé se na své telefony upínají ještě více, než tomu bylo před pandemií. Uživatelé chtějí hrát hry, mít kvalitnější videohovory, svižnější zařízení a za tyto funkce jsou ochotni si připlatit, což Samsung ví, a proto se pouští do strategie zaměřené právě na tento prémiový okruh uživatelů.

Mohlo by vás zajímat:  Počítačové hry a jejich vliv na lidské zdraví

Důvodů, proč se Samsung k tomuto kroku rozhodl, je hned několik. Jednak se prodeje řady Galaxy Note stále meziročně zhoršovaly, jednak lidé dělají na svých smartphonech téměř vše, a hledají tak kvalitu, a také při nové strategii bude Samsung moci lépe konkurovat firmě Apple, která jim stále dýchá na paty.

Zdroj: https://www.reviewgeek.com/110974/samsung-says-itll-never-sell-another-galaxy-note-phone/