Vzít telefon s sebou na pláž nemusí skončit dobře. Zařízení je třeba chránit hned třikrát

Vzít telefon s sebou na pláž nemusí skončit dobře. Zařízení je třeba chránit hned třikrát

Pravděpodobně si i vy na pláž s sebou berete svůj mobilní telefon. Zároveň víte, že to není to nejlepší místo, kde by se mohl nacházet. Čekají zde na něj tři hlavní nebezpečí. A tím je písek, slunce a samozřejmě vlhkost. Ani jedno si s vaším telefonem moc nerozumí a bude pro vás nejlepší držet si od všech těchto tří věcí odstup.

Dávejte si pozor na velké horko

V horkých dnech vystavujete svůj telefon přehřátí, a co teprve na pláži. Pokud sedíte přímo na slunci, pokuste se jej používat co nejméně a mít jej uložený nejlépe na stinné místě. Rozhodně nenechávejte telefon v uzavřeném prostoru. Ani taková kapsa není dobrý nápad, je zde příliš horko a navíc se zde vytváří vlhkost. Pokud se projeví první známky přehřívání, pak rozhodně na nic nečekejte a telefon co nejrychleji vypněte.

Mohlo by vás zajímat:  Antimonopolní úřad v Nizozemí vyměřil Applu už čtvrtou pokutu ve výši 5 milionů eur

Dávejte si pozor na vodu a vlhkost

To, že máte voděodolný telefon, ve skutečnosti nic neznamená. Nic není dokonalé a slaná voda je dostatečně velkým nepřítelem veškeré elektroniky. Pořiďte si voděodolné pouzdro, nebo alespoň uzavíratelný plastový sáček. Už i taková blbost za pár korun vám může ochránit vaše zařízení před nežádoucí vlhkostí. Věc druhá je, že v těchto místech byste měli telefon opravdu používat jen v nutných případech.

Zdroj obrázku: Freepik

A v neposlední řadě si dávejte pozor na písek!

Písek je opravdu schopný se dostat pomalu všude a pro naši elektroniku je pořádně nebezpečný. Pro nás jako majitele telefonu je nejdůležitější postarat se o to, aby se písek nedostal do portů. Obzvláště v nabíjecím portu by dokázal udělat pořádnou neplechu. Pokud navíc máte pouzdro a písek se tam dostane, pak je vysoce pravděpodobné, že se vám displej poškrábe, a to je opravdu nepříjemná věc.

Mohlo by vás zajímat:  Nenaleťte při online nakupování. Podvodníci jsou stále protřelejší, typické znaky je ale prozradí

Pokud si na tyto tři věci dáte pořádný pozor, pak se nemusíte bát si vzít telefon s sebou na rozžhavený písek. Stačí dodržovat všechna pravidla a domů odejdete opět s funkčním telefonem.

Zdroj: https://carbonklean.com/how-to-properly-take-care-of-your-phone-at-the-beach/