Rivalita mezi Android a Apple telefony pokračuje. V posílání souborů mají iPhony stále navrch

Rivalita mezi Android a Apple telefony pokračuje. V posílání souborů mají iPhony stále navrch

Věčný boj mezi uživateli AndroiduApplu, i tak by se dala popsat situace ohledně výhod a nevýhod. Android má v případě psaní textu zásadní problém. Co se týče psaní, posílání fotek a videí má stoprocentně navrch iPhone. Proč tomu tak je?

Uživatelům Androidu není umožněno posílat si mezi sebou online zprávy, aniž by použili dodatečný program (WhatsApp, Messenger, Telegram a další), nemají promakaný skupinový systém a to je teprve začátek. Představte si, že chcete poslat video, které jste natočili. Uživatelé iPhonu mezi sebou obdrží to samé video, uživatelé Androidu si o tom tak leda mohou nechat zdát. Když udělají totéž, výsledné video je nepovedenou náhražkou o pár pixelech beze zvuku.

Mohlo by vás zajímat:  Problém s načítáním webové stránky může vyřešit promazání mezipaměti. Přinášíme návod pro Windows a Mac

Android používá archaický systém

Texty odesílají telefony na bázi SMS a média prostřednictvím MMS. Oba tyto systémy se začaly vyvíjet v 80. letech 20. století a první SMS zpráva byla odeslána v roce 1992. Jenomže doba pokročila vpřed nástupem internetu. Posílání HD až 8K videí, stejně jako fotky vysoké kvality není dnes problém prostřednictvím aplikací. Jak můžete vidět, internet prošel značnými změnami, ale SMS a MMS systémy zůstaly stát takřka na místě.

Zasílání zpráv se tak stalo docela závažným problémem a společnosti si jej nevšímaly, dokud nepřišel Google s novějším způsobem zasílání zpráv RCS v roce 2007. Tento systém umožňuje zasílání multimédií ve vysoké kvalitě, ale opět je vyžadováno, aby druhá strana měla rovněž RCS. Nezbytné je tak mít některou aplikaci s RCS systémem, abyste si mohli posílat fotky, videa a další.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte svou chytrou domácnost před hackery. Dvoufázové ověření a rozdělení sítě vás udrží v bezpečí
Zdroj obrázku: Freepik

Google hovoří o chybě na straně Apple

Apple netrpí žádnými problémy ohledně zasílání multimédií. Uživatelé mohou zasílat šifrované zprávy prostřednictvím WiFi nebo 5G/LTE sítě. Nabízí různé lajky a další označení zpráv, označování uživatelů v chatu. Jediným háčkem je zasílání těchto médii mezi uživateli Applu. Řešení mohlo být na světě, ale rivalita mezi Androidem a Applem pohřbila tuto možnost.

Co věští budoucnost?

Těžko říci, zdá se, že rivalita obou společností je tak veliká, že se vzájemné domluvy nejspíš nedočkáme. Naštěstí existuje spousta aplikací, jako je

  • Signal,
  • WhatsApp,
  • Telegram,
  • WeChat.
Mohlo by vás zajímat:  Baterie v notebooku je náchylná na nízké teploty. Postarejte se o ni správně

Tyto aplikace umožňují to samé co iPhony mezi sebou. Navíc jsou tyto aplikace pro všechny, takže nic nebrání tomu, aby s vámi byli v kontaktu i uživatelé iPhonu a sdíleli jste si obsah mezi sebou.

Zdroj: https://www.diffen.com/difference/Android_vs_iOS