Prodlužte baterii v telefonu život. Při nabíjení hrají roli procenta i okolní teplota

Prodlužte baterii v telefonu život. Při nabíjení hrají roli procenta i okolní teplota

Každý, kdo používá chytrý telefon každý den, si stále láme hlavu nad tím, jak udržet telefon v co nejlepší kondici, hlavně co se baterie týče. Podívejme se proto dnes na několik tipů, jak udržet baterii co nejdéle zdravou.

Udržujte baterii mezi třiceti a osmdesáti procenty baterie

Často asi slýcháváte, že pro zdravou baterii byste měli dodržovat to, že telefon vždy úplně vybijete a zase nabijete. Tohle opravdu kdysi fungovalo, ale ne u nejnovějších typů baterií. Těm tímto chováním naopak škodíte. U lithium-iontových baterií je nejlepší, když udržujete telefon stále při životě. Nabíjejte ho tedy tak často, jak je potřeba. Pro životnost baterie je dokonce nejlepší provoz při nízkém napětí. Pokud tedy nabíjíte telefon mezi 30–80 procenty, pak prodloužíte své baterii život, i když jen mírně.

Mohlo by vás zajímat:  Padělaná příslušenství mohou způsobit ztrátu dat a poškození
Zdroj obrázku: Freepik

Dobíjejte pravidelně po menších cyklech

Další dobrou volbou, jak pomoci baterii, je menší, pravidelné dobíjení. Spotřebujte vždy nejlépe polovinu baterie a nabíjejte.  Pointou toho je tedy to, že pravidelné dobíjení po menších částech je pro baterii mnohem lepší než úplné vybití a nabití.

Při nabíjení nehrajte hry ani nesledujte videa

Pokud nabíjíte a u toho sledujete videa nebo hrajete hry, pak děláte všechno špatně. Během těchto činností se totiž zkreslují nabíjecí cykly a baterie je zmatená. Mnohem lepší je telefon nechat v nabíječce opravdu nečinně a k těmto činnostem se vrátit později, až je nabito. Úplně nejlepším řešením je telefon při nabíjení vypnout, i když víme, že toto není nejreálnější možnost.

Mohlo by vás zajímat:  Nelegální stahování umožňuje okamžitý přístup téměř ke všemu, na negativa myslí málokdo

Pozor také na teplotu

Teplota je dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje životnost baterie. Nejvhodnější je udržovat baterii při teplotě v rozmezí mezi 25–40 stupni. Pokud to dodržujete, pak by si vaše baterie měla zachovat životnost až 96 procent. Vše je tedy jen o tom, jak se o svou baterii staráte. Když dobře, tak vám to vrátí.

Zdroj: https://www.techadvisor.com/article/727861/how-to-properly-charge-a-phone-battery.html