Optimalizace disků znovu rozhýbe líný systém. Využít lze nejen nástroje Windows

Optimalizace disků znovu rozhýbe líný systém. Využít lze nejen nástroje Windows

Windows se během času zpomalí, ale nezoufejte, pomocí různých aplikací můžete zlepšit rychlost a efektivitu pevného disku. Systém Windows má pověst, že časem zpomaluje počítač. Pravdou je, že Windows 10 je lepší než jeho předchůdci, ale ani zde se tomu nevyhnete. Pro začátek můžete využít ryzí Windows službu optimalizace disků. Provede analýzu systému kvůli problémům s defragmentací a poté opraví jakékoli problémy, které objeví. Tuto možnost najdete v nabídce Start -> Nástroje pro správu systému Windows -> Defragmentovat a optimalizovat jednotky.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Android telefon je třeba nejprve nastavit. Při dodržení základních kroků to zvládne každý

Poté vyberte jednotku, kterou chcete analyzovat či optimalizovat, a můžete začít. Provádění defragmentace disku je na SSD méně důležité než na HDD, ale společnost Microsoft stále doporučuje spouštět nástroj jednou za měsíc. Ve skutečnosti defragmentace SSD vede k rychlejšímu opotřebení.

Disk SpeedUp

Disk SpeedUp je nástroj třetí strany, který může zvýšit rychlost HDD. Bude provedena analýza, defragmentace a optimalizace všech připojených disků. Nabízí více funkcí než nástroj od Windows. Rozhraní aplikace je také přehlednější a samotný proces defragmentace intuitivnější. Také rychlost je zde na lepší úrovni.

Mohlo by vás zajímat:  Správce hesel zabezpečí přihlašovací údaje. Důležité je vybrat správně
Zdroj obrázku: Freepik

Správce zařízení Windows

Pro zvýšení rychlosti zápisu/čtení disku využijte služeb Správce zařízení. Můžete jej použít pro zapnutí ukládání do mezipaměti. Samotné ukládání do mezipaměti umožňuje počítači ukládat data do mezipaměti před zápisem na pevný disk, což zrychluje výkon pevného disku. Data v mezipaměti jsou dočasná, takže jakékoliv nečekané vypnutí počítače má za následek ztrátu dat v mezipaměti.

IOBit Advanced SystemCare

Posílení pevného disku dále pomůže: Start -> Správce zařízení -> Diskové jednotky -> zvolte disk a klikněte na Vlastnosti -> Zásady -> zaškrtněte políčko vedle Povolit ukládání do mezipaměti v zařízení pro zajištění čistoty systému. To znamená, že byste měli mít přehled o dočasných a duplicitních souborech a že využití paměti RAM a procesoru je optimalizováno, a udržovat svůj registr co nejčistší. Všechny tyto úkoly hravě zvládne IOBit Advanced SystemCare. Můžete si vybrat mezi placenou verzí a bezplatnou. Bezplatná verze obsahuje všechny zmíněné funkce, placená verze za 20 dolarů je obohacená o další možnosti.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/2-effective-tools-that-can-increase-your-hard-drive-performance-windows/