Pořídit snímek obrazovky v Samsung Galaxy je možné třemi jednoduchými způsoby

Prohlížíte něco zajímavého nebo si potřebujete zaznamenat důležitý údaj během procházení internetových stránek, jako je například dopravní spojení, ale nemáte u sebe papír s tužkou nebo se vám nechce údaje zbytečně psát do telefonu? Nevadí, nemusíte se trápit, bohatě stačí, když si pořídíte snímek obrazovky. Každé zařízení má svůj specifický postup. V dnešním článku se budeme věnovat zařízení Samsung, respektive Samsung Galaxy.

Nejjednodušší způsob pro pořízení snímku obrazovky spočívá ve stisknutí kombinace tlačítek. Konkrétně se jedná o tlačítko napájení a tlačítko pro snížení hlasitosti. Přesné umístění tlačítek je odlišné podle modelu, například Samsung Galaxy S22 má tato tlačítka na pravé straně, Samsung Galaxy S8 má tlačítko pro hlasitost vlevo a napájení vpravo. Kombinaci tlačítek stačí podržet vteřinu.

Mohlo by vás zajímat:  Prohlížeč Microsoft Edge je možné trvale odinstalovat pomocí příkazového řádku nebo PowerShell

Panel rychlého nastavení

Jednou z přidaných funkcí One UI 5.1 je možnost pořizovat snímky obrazovky přímo z panelu Rychlé nastavení jediným klepnutím, což je jednodušší než předchozí metoda. Pro nastavení je potřeba přizpůsobit si panel rychlého nastavení a přidat do něj „Pořídit snímek obrazovky“ z mřížky dostupných tlačítek. Pro přidání klikněte na tlačítko a pořiďte snímek. Můžete jej také dlouze stisknout, abyste viděli nastavení snímku obrazovky, které budete chtít změnit.

Zdroj obrázku: Freepik

Panel Smart Select Edge

Okrajové panely můžete využít k různým činnostem, jako je například pořízení snímku obrazovky. Chcete-li pořídit snímek, postupujte následovně:

  • Nastavení -> Displej -> Okrajové panely.
  • Panely -> Smart select. Po přidání otevřete okrajový panel a přejeďte po něm, dokud nenajdete panel Smart select.
  • Můžete si vybrat z obdélníku nebo oválu a poté vyberte část obrazovky k pořízení snímku, stejně jako znáte z počítače výstřižky.
Mohlo by vás zajímat:  Telefon nás provází na každém kroku. Je důležité ukládat ho na bezpečná místa

Pero S Pen

Pokud máte telefon Samsung s vestavěným perem S Pen, jako je Galaxy S23 Ultra, můžete stylus použít k pořízení snímku obrazovky. Vytáhněte pero S Pen ze zařízení, klikněte na ikonu nabídky příkazu Air a poté zvolte Screen Write. Tím pořídíte snímek obrazovky, v případě potřeby můžete tento snímek upravit pomocí nástrojů na obrazovce, a uložte.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/guides/tech/how-to-screenshot-on-samsung-galaxy