Podařilo se vám upustit telefon do vody? Rozhodně to nemusí být jeho konec. Když budete jednat správně a rychle, můžete ho zachránit. Mobilní telefony podle průzkumů používáme v průměru 4,8 hodiny denně, takže o něj rozhodně nechcete přijít. Navíc mnoho z nich není nejlevnějších a museli byste podstoupit další investici do nového. Dobrá zpráva je, že ho můžete zachránit. Jak? Klíčová je rychlost a správný postup, bez kterých se neobejdete při záchraně svého malého pomocníka.
Co dělat, když vám telefon spadne do vody?
Telefon ihned vyndejte z vody a důkladně osušte čistým hadříkem. Jestli je telefon zapnutý, měli byste ho ihned vypnout. Neodemykejte ho a nekontrolujte, jestli funguje. Sundejte zadní část a vyndejte baterii (s iPhonem to bohužel nejde) a vyjměte také SIM kartu a paměťovou kartu. Potom jemně s telefonem zatřeste, abyste vyklepali zbytek vody z portu pro sluchátka, nabíjení a dalších.
Ihned poté si připravte misku s rýží. Telefon do ní ponořte, aby ho rýže celý zakrývala. Takto ho nechte odpočívat po dobu alespoň 48 hodin. Po dvou dnech můžete zkontrolovat porty a malou pinzetou odstranit všechna zrna rýže, které se na telefonu zachytila. Potom zkuste telefon znovu sestavit a zapnout. Jestli funguje, musíte zkontrolovat a zálohovat všechna data pro případ, že by přestal fungovat. Zálohovat byste měli svá data pravidelně pro všechny případy.
Existuje voděodolný telefon?
Nepodařilo se vám telefon zachránit a hledáte za něj náhradu? Snažte se dívat po voděodolných modelech. Vodotěsnost je u moderních mobilních telefonů stále běžnější. Stačí, když do Googlu zadáte „vodotěsný mobil“, a najdete odkazy na mobilní telefony, se kterými byste tento problém již nezažili. Dívat se přitom musíte na IP (Ingress Protection), což je dvoumístný kód, který hodnotí vodotěsnost telefonu. Druhé číslo by mělo být co nejvyšší.
Zdroj: https://www.reliancedigital.in/solutionbox/dropped-your-phone-in-water-heres-what-to-do-at-reliance-digital/