Prodloužit výdrž baterie u notebooku je extrémně jednoduché. Stačí využít denní světlo

Prodloužit výdrž baterie u notebooku je extrémně jednoduché. Stačí využít denní světlo

Asi hádáte, co přesně váš notebook vybíjí nejrychleji. Je to z větší části displej a jeho podsvícení. Proto je nejlepším krokem, jak předejít nadměrnému vybíjení u vaší baterie, nastavit jas displeje na co nejméně. Podívejme se tedy na to, jak toho dosáhnout.

Ušetření baterie v systému Mac OS X

Na vašem Macu si otevřete Předvolby systému a vyberte možnost „zobrazit“. Nyní uvidíte posuvník, kterým nastavíte intenzitu jasu. Nastavte jej tak, aby byl jas nastavený co nejníž. Jednak pokud nesedíte na přímém slunci, tak vás to nebude nijak omezovat, bude to šetrnější pro vaše oči a samozřejmě se vám zvýší úspora baterie, která tak vydrží nabitá mnohem déle. Druhým krokem prodloužení výdrže je nastavit v Energy Saver možnost „mírně ztmavit displej při napájení z baterie“.

Mohlo by vás zajímat:  Při koupi telefonu z druhé ruky je namístě obezřetnost

Jak uspořit baterii ve Windows 10 a 11?

I u operačního systému Windows budeme muset upravit několik nastavení. Nejprve se přesvědčíme, že plán pro baterii je Balanced nebo Power Saver. Vysoký výkon používejte pouze tehdy, když potřebujete pracovat s něčím náročnějším. Co se týče samotného jasu, k jeho nastavení se dostaneme touto cestou: Nastavení -> Systém -> Zobrazit -> Upravit úroveň jasu. Nyní si nastavíme jas dle potřeby. Čím méně, tím větší bude naše výsledná úspora.

Mohlo by vás zajímat:  Běžné heslo přestává být dostatečnou ochranou online účtů
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte na podsvícení klávesnice

Tak to bychom měli úsporu na úkor jasu displeje. Ovšem většina notebooků má podsvícenou i klávesnici. Ta není ve vysávání energie z vaší baterky o nic šetrnější a bere si, kolik jí dovolíte. Pokud tedy podsvícení klávesnice nepotřebujete, tak ho alespoň přes den vypněte. Uvidíte, jak se vám vaše baterie v budoucnu odvděčí. Každá úspora něco stojí a vy se sami musíte rozhodnout, zda chcete hezkou svítící klávesnici, nebo delší výdrž baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlonabíječka sama o sobě nemusí stačit. Na rychlost nabíjení má vliv především kabel

Díky těmto několika tipům může vaše baterie vydržet až o třetinu déle. Což je docela dost na úkor malých omezení.

Zdroj: https://recoverit.wondershare.com/computer-problems/laptop-battery-draining-fast.html