Dávat iPhone do servisu je zbytečné. Nefunkční napájení vyřeší malá jehla

Dávat iPhone do servisu je zbytečné. Nefunkční napájení vyřeší malá jehla

Máte u svého iPhonu problém s nabíjením? Možná se nic neděje a má jen zanesený nabíjecí port. Dneska se podíváme na to, jak tento port vyčistit, aniž byste ho poškodili.

Pokud máte iPhone, tak se vám dnešní návod určitě bude hodit. Jelikož většina z nás nosí svůj telefon v kapse nebo tašce, tak se dříve nebo později napájecí port zanese. A jakmile se váš iPhone přestane nabíjet, tak víte, že je tam už toho smetí moc. Nejrůznější nečistoty a žmolky se nahromadí a pokaždé, když váš telefon nabíjíte, tak se tyhle nečistoty zanesou hlouběji. Proto je dobré čas od času i preventivně tento port vyčistit.

Mohlo by vás zajímat:  Inovace v oblasti technologií, médií a telekomunikací postupují rychle
Zdroj obrázku: Freepik

Pusťme se do čištění vašeho iPhonu

  1. Prvním krokem, který byste měli bezprostředně před čištěním učinit, je vypnout iPhone.
  2. Vezměte si do ruky baterku a podívejte se, jak to vlastně v tom portu vypadá. Následně po každém kroku zkontrolujte, jestli nastal nějaký pokrok.
  3. Samotná firma Apple nedoporučuje, abyste k čištění používali stlačený vzduch. Nicméně, pokud patříte mezi ty odvážné, kteří jsou ochotní riskovat záruku, pak za pomoci stlačeného vzduchu několikrát na krátkou dobu foukněte do nabíjecího portu.
  4. Pomocí párátka nebo plastové jehly se můžete pokusit nyní odstranit, co nejvíce nečistot jen půjde. Ale opatrně, jelikož je zde dost velké riziko poškození. Pokud máte doma kousek bavlny, pak můžete váš nástroj obalit a zkusit to takto.
  5. Pokud ani po akci s párátkem vaše nabíječka nereaguje, zkuste opatrně škrábat párátkem nebo plastovou jehlou o stěny portu a pokuste se takto odstranit zbytek nečistot.
  6. Pokud se vám ani přes veškerou snahu nepodařilo zprovoznit nabíjení u vašeho iPhonu, pak máte poslední dvě možnosti. Ještě můžete vyzkoušet, jestli není problém v nabíječce, nebo zanést váš iPhone do servisu.
Mohlo by vás zajímat:  Zpomalený notebook rozběhne výměna disku, rozšíření RAM nebo aktualizace systému

Většinou stačí čas od času port prošťouchnout a dostat nečistoty ven. Navíc je to dost častý problém a tato jednoduchá pomoc se hodí.

Zdroj: https://www.tomsguide.com/how-to/how-to-clean-iphone-charging-port