Google Assistant dokáže lézt na nervy. Na pár kliknutí ho jde jednoduše vypnout

Potřebujete se ve svém telefonu jednou provždy zbavit Google Assistanta? Dnes jsme si pro vás připravili návod, jak na to.

Pokud i vy patříte mezi uživatele Androidu, pak vás už určitě nejednou napadlo, jak vypnout asistenta od Googlu. Tento asistent má jeden dost velký problém, a to, že se občas náhodně spustí, když řeknete nahlas nějakou frázi nebo se s někým bavíte. Tato funkce je určitě i užitečná, ale někomu už prostě vadí, a proto pro vás dneska máme návod, jak tento Google asistent jednou provždy vypnout. V několika krocích se ho zbavíte, a když se rozmyslíte, jde ho zase zpětně aktivovat.

Nyní se pusťme do deaktivace na Android telefonu

  1. Na svém telefonu otevřete aplikaci Google a klepněte na ikonu vašeho profilu. Vyberte „nastavení“ v pravém horním rohu.
  2. Nyní najeďte na možnost Google Assistant, který se nachází v půlce rolovacího seznamu.
  3. U novějších telefonů můžete tohoto asistenta vypnout jednoduchým kliknutím na přepínač.
  4. Pokud to u vašeho zařízení nejde takhle jednoduše, pak sjeďte prstem dolů, až narazíte na možnost „asistenční zařízení“. Zde klikněte na „telefon“ a tady najdete přepínač pro vypnutí.
  5. Pokud u vás nejde provést akce z bodu tři a čtyři, pak je zde ještě jedna možnost. Vyberte možnost „všechna nastavení“ a klikněte na možnost „obecné“. Zde už asistenta Google můžete vypnout s jistotou i vy.
Zdroj obrázku: Freepik

Google asistenta jde samozřejmě zase zpětně aktivovat

Stejnou metodou, jako jste ho nyní vypnuli, jde samozřejmě asistenta i zapnout. Pokud jste ho tedy deaktivovali a po čase se rozhodnete, že byste asistenta zase chtěli aktivovat, tak se můžete stejným návodem opět dostat do nastavení, kde přepínačem vše zapnete. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám služby tohoto asistenta zase mohou hodit.

Snad jsme vám naším krátkým návodem pomohli a vy si nyní můžete užít ničím nerušené užívání vašeho Android zařízení.

Zdroj: https://lifehacker.com/speed-up-google-now-with-this-simple-tweak-1451315513