Proč se herec Tom Hanks nepodíval do vesmíru?

Proč se herec Tom Hanks nepodíval do vesmíru?

Tom Hanks prozradil, že dostal nabídku letět do vesmíru, s díky ale odmítl. Oslovil ho přímo Jeff Bezos. Hanks v talk show „Jimmy Kimmel Live!“ uvedl důvody, které ho donutily k tomu, že se nakonec do vesmíru nepodívá.

Odmítl zaplatiti astronomickou částku za let

Herec prozradil, že ho odradila astronomická částka za let, která je 28 milionu dolarů. I když by si možná Hanks mohl dovolit, raději s díky odmítl. V říjnu 2021 se ale do vesmíru na několik minut podíval 90letý William Shatner, který se tak stal nejstarším účastníkem podobné expedice na celém světě. Místo něj ale mohl letět právě herec Tom Hanks, který své důvody odmítnutí vysvětlil.

Mohlo by vás zajímat:  OneWeb vypustil na oběžnou dráhu dalších 34 satelitů. Vize dostupného internetu pro každého se plní

Během americké show herec prozradil, proč se rozhodl odmítnou let do vesmíru, který by byl určitě zajímavý. Dvojnásobný držitel Oscara prozradil, že nechtěl zaplatit 28 milionů dolarů. Zároveň uvedl, že si to sice může dovolit, ale nezaplatí tolik peněz. Hanks řekl, že si mohou vesmírný let udělat i ve studiu. Následně zaimprovizoval, zatřásl s židlí ve studiu a dodal, že za to samé nebude utrácet 28 milionů dolarů.

Herec je na seznamu lidí, kteří chtějí do vesmíru

I když se to zdá neuvěřitelné, hercovo jméno je na seznamu lidí, kteří jsou ochotní letět do vesmíru s Virgin Galactic, kterou má Richard Brandon. Rozdíl ale je v částce, protože let s touto společnosti by stál pouze 250 000 dolarů, což je částka 112x menší, než kterou požadoval Bezos.

Mohlo by vás zajímat:  Pozemské bakterie mohou přežít ve vesmíru i několik let. Jejich putování mezi planetami vědce fascinuje

„Normální“ lidé se ale do vesmíru stejně nepodívají, protože pro většinu je to částka pořád hodně vysoká. Může se ale stát, že lety do vesmíru se stanou takovým zážitkem, o který bude velký zájem a ceny za jeden let se mohou dostat na cenu, kterou si budou moci dovolit jednou za život všichni. Zatím to ale vypadá, že lety do vesmíru budou pouze pro vyvolené. Za několik let to ale může být běžné jako létat po Zemi.

Zdroj: https://www.thenationalnews.com/arts-culture/2021/11/04/why-tom-hanks-turned-down-jeff-bezoss-offer-to-go-to-space/