Ovládne jednou Apple i Evropu? Zatím se mu daří v USA

Ovládne jednou Apple i Evropu? Zatím se mu daří v USA

V Evropě vévodí Samsung, ale v USA je jedničkou na trhu Apple. Potvrdila to studie, která poukazuje na to, kteří výrobci prodají nejvíce chytrých telefonů. Apple tak stále vévodí Spojeným státům, ale v Evropě lidé věří více Samsungu. V patách je mu ale výrobce Xiamo, který už uvedl, že se chce stát jedničkou a předhodit oba své konkurenty.

Studii provedla skupina Counterpoint

Counterpoint vydává zajímavé reportáže především ze světa elektroniky. Vedou také statistiky o tom, kteří výrobci prodali nejvíce smartphonů. Nezaměřují se přitom na jeden kontinent, ale berou v potaz celý svět. Díky tomu snadno vidíte, jaké značky mají jakou prodejnost a jak jsou oblíbené. Counterpoint teď přinesl výsledky prodejů za třetí čtvrtletí letošního roku.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence má potenciál pomoci předejít klimatickým změnám

Výsledky nejsou asi nijak překvapivé. Samsung vládne Evropě už několik let a ani letos se to podle všeho nezmění. Bohužel ale postupně slábne jeho síla. Firma totiž ztratí až 16 % podílu na trhu ročně. Na paty šlape Samsungu konkurenční Xiaomi, jehož výrobky jsou také velmi oblíbené. Samsung má 30,4 % celkového počtu prodaných telefonů. Loni to přitom bylo 35,8 %.

Korejská vs. čínská společnost

Samsung je korejská značka, zatímco Xiaomi pochází z Číny. Právě ta v posledních měsících zaznamenala obrovský nárůst, co se prodeje týče. Zákazníci v Evropě od ní koupili 51 % všech prodaných telefonů, což je neuvěřitelné číslo. Celkový podíl této značky na trhu je aktuálně 23,6 %. V Evropě skončil Apple až na třetím místě, přitom v Americe žebříčku vévodí.

Mohlo by vás zajímat:  Přehřátí může procesor i zničit. Jeho teplotu lze kontrolovat pomocí jednoduchých programů

Lídrem tu je s 42 % prodaných telefonů. Hned za ním je Samsung, který si připsal 35 %, a obě společnosti mají na svědomí 77 % prodaných smartphonů. Ve třetím čtvrtletí letošního roku se jim velmi dařilo. Třetí místo obsadila Motorola, která má ale podíl pouhých 8 %. Pro jaký telefon byste se rozhodli vy?