Přístup k vývojářským funkcím systému Windows 11 se razantně změní. Zapojit se může i běžný uživatel

Přístup k vývojářským funkcím systému Windows 11 se razantně změní. Zapojit se může i běžný uživatel

Windows Insider a jeho Dev Channel se nově budou používat na testování experimentálních funkcí pro Windows 11. Některé se uživatelsky osvědčí a některé se do systému nikdy nedostanou.

Přes program Insider společnost Microsoft testuje připravované funkce už dlouhých sedm let. Počínaje tímto rokem ale začíná více experimentovat a nově se tedy přes Dev Channel může zapojit více vývojářů. Navíc dostaneme k dispozici větší množství nových funkcí a hlavně zpětnou vazbu pro veřejnost. Hlavní rozdíl mezi starým a novým systémem je tedy v tom, že do finální verze, která bude implementována, se nedostanou všechny projekty.

Mohlo by vás zajímat:  Ne všechny krypto platformy jsou důvěryhodné. Poznejte podvodníky podle jasných signálů

I vy se můžete zapojit

Do nově zřízeného programu Insider se může nyní připojit každý, kdo má u sebe počítač s nainstalovaným systémem Windows 11. Jednoduše se přihlásíte přes svůj účet u Microsoftu na stránce insider.windows.com a můžete začít. Na vašem počítači pak přejdete do nastavení, kliknete na „Windows update“, přejdete k „Program Windows Insider“ a řídíte se pokyny na obrazovce. Ale pozor na jednu věc. Vzhledem k možné nestabilitě některých funkcí se nepřihlašujte na zařízení, které potřebujete používat k práci.

Mohlo by vás zajímat:  Fotoaparáty v mobilních telefonech se stále zlepšují. V mnohém překonaly digitální zrcadlovky

Dev Channel, nebo beta?

Rozšířením kanálu se navíc konečně jasně vymezila hranice mezi beta kanálem a tímto. V beta kanálu se vám pod ruku dostane jen zlomek toho, co najdete v Dev Channelu. Je to tak rozděleno hlavně pro ty, kteří hledají relativně stabilní verze a nechtějí se probírat množstvím zabugovaných nebo nefunkčních funkcí. Navíc používání těchto testovacích funkcí není bez rizika a může se stát, že z důvodu nějaké chyby se vám poté sesype celý operační systém.

Mohlo by vás zajímat:  Srovnání ChatGPT, Google Bard a Microsoft Bing AI: na zadané úkoly reagovaly velmi rozdílně

Za nás je to od Microsoftu určitě vstřícný krok, a kdo se někdy chtěl podílet na vývoji a testování operačního systému Windows, ten má konečně po letech jedinečnou příležitost. Pokud vás tedy tato problematika zajímá, pak vzhůru do toho.

Zdroj: https://www.tomsguide.com/reviews/windows-11, https://www.techadvisor.com/news/windows/windows-11-new-features-testing-3813087/