Roboti dokážou nahradit člověka ve stále více situacích. Už chodí místo dětí do školy

Roboti dokážou nahradit člověka ve stále více situacích. Už chodí místo dětí do školy

Roboti, kteří za nás budou dělat nejen domácí práce, ale také nám pomohou s jinými činnostmi, které nás mohou zdržovat nebo které děláme neradi. Tak to může vypadat již za několik let. Příkladem budiž student z Německa, který je nemocný a musí zůstat doma, přitom do školy chodí každý den. Ve třídě se totiž objevil jako avatar v podobě jednoduchého robota.

Student nechtěl zameškat žádné učivo

Roboty můžeme využívat na praktické činnosti, navíc mohou být velmi užitečné i jednoduché stroje. Děti se během vyučování na robota usmívaly, šeptali si a i paní učitelka byla nadšená z jeho výrobku, který mu pomůže s učením. Chlapci je teprve sedm let, ale už teď ukázal, že si umí poradit. Jeho robot se jmenuje Avatar AV1 a má pohyblivou hlavu s kamerou, mikrofonem a reproduktorem.

Mohlo by vás zajímat:  6 miliard dolarů by vyřešilo globální problém s hladověním. Přesně tolik věnoval Elon Musk charitě

Robot je přitom velmi malý, měří 30 cm a váží jen 1 kilogram, snadno tak může stát na lavici během vyučování a zároveň nikoho nevyrušuje. Hodina tak může probíhat obvyklým způsobem a chlapec si může dělat poznámky a mluvit, jako kdyby ve škole skutečně byl. Tento vynález může inspirovat i další studenty, kteří nechtějí ve škole nic zameškat.

V době pandemie se roboti mohou hodit

Roboty bychom ocenili především v dnešní době, kdy mnoho lidí musí pracovat z domova, také studenti se nemohou zúčastnit vyučování, pokud jsou v karanténě. Malý chlapec tak vymyslel způsob, jak o nic nepřijít, a přitom zůstat doma. Avataři tak mohou pomoci nejen s učením. Když chce malý Joshua něco říct, robot to řekne učitelce a může mluvit. Je to velmi jednoduché, ale přitom tak účinné.

Mohlo by vás zajímat:  Sedm skrytých funkcí Googlu, které zná málokdo a dokážou zlepšit den

Nové technologie neustále postupují vpřed a je tak jasné, že v budoucnosti nám budou podobní roboti pomáhat ještě více. Díky nim se budete moci zúčastnit schůzek na druhém konci světa, což se bude hodit především ředitelům společností nebo manažerům. Využití ale najdou také v domácnostech nebo školách.

Zdroj: https://geekweek.interia.pl/roboty/news-witamy-w-przyszlosci-robot-poszedl-do-szkoly-za-chorego-uczn,nId,5775313