Dokonalý selfie snímek během pár vteřin: na prvním místě přirozenost a dobrý úhel

Dokonalý selfie snímek během pár vteřin: na prvním místě přirozenost a dobrý úhel

Pořizování selfie fotografií je už několik let velkým hitem. Pokud nemáte nikoho po ruce, kdo by vás zrovna vyfotil při vzácné příležitosti, musíte se telefonu nebo fotoaparátu chopit sami. Jak ale dokázat, aby se fotografie líbila nejen vám, ale také ostatním lidem? Odborníci doporučují držet se několika rad, díky kterým budou vaše snímky pokaždé dokonalé. Časem vypilujete všechno k dokonalosti a budete se moci těšit z perfektních fotek, které vám bude každý závidět.

Jakých chyb byste se měli vyvarovat?

Mnoho lidí vůbec netuší, jak správně vyfotit sebe sama. Proto přinášíme několik tipů, které by vaše snímky měly vylepšit, a vy se tak budete moci pochlubit fotografiemi, které budou vypadat jako od profesionála. Jedním z nich je pozice 3/4. Znamená to, že byste na snímku neměli ukazovat celý obličej, ale právě jen jeho část. Nejlepším způsobem, jak selfie vyfotit, je natočit hlavu na stranu a telefon umístit nad obočí. Fotka by pak měla vypadat nadmíru dobře.

Mohlo by vás zajímat:  "Několik dní jsem musela žít na vesnici. Jsem ráda, že konečně můžu zpět do města," přiznává překvapená Lucie

Spousta lidí pak na snímcích dělá zajímavé obličeje. Nebo si alespoň myslí, že jsou zajímavé. Ve většině případů ale působí nepřirozeným dojmem, a tak není divu, že lidé hledají stále nové a nové polohy, ve kterých by se mohli fotit. Lepší bude při fotografování nechat mluvit emoce, které působí nejpřirozeněji. Zapomeňte na „kačeří“ ústa nebo jiné pošklebky, které dnes už nikoho nezaujmou.

Zdroj obrázku: Freepik

Dobré světlo znamená dobrý snímek

Selfie byste neměli fotit z velké blízkosti. Vás obličej by mohl vypadat úplně jinak, než jste zamýšleli. Pokaždé při focení selfie koukejte přímo do objektivu. Upřímný pohled připoutá každého člověka, který bude mít pocit, že na něj koukáte, nebo s ním dokonce mluvíte. Pamatujte také na dobré osvětlení, které udělá opravdu hodně.

Mohlo by vás zajímat:  Americký startup NDB vyvinul baterii s životností 28 000 let. Ostatní typy nechává daleko za sebou

Selfie foťte přes den, kdy je světla nejvíce. Poté už stačí jen dobře pózovat a snímek bude dokonalý. Na všech fotografiích chceme vypadat co nejlépe, štíhle a přitažlivě. I tady si můžete pomoci některými triky. Přitlačte jazyk na horní patro úst, brada se opticky zmenší a vypadáte pak štíhleji.

Zdroj: https://www.facetuneapp.com/how-to-take-a-good-selfie/