Velikost úložiště v telefonu není radno podcenit. Sehnat jde i modely s 1 TB

Čím větší úložný prostor v chytrém telefonu, tím lépe, ale vyplatí se opravdu pořídit si prémiový prostor? Když si kupujete chytrý telefon, měli byste si zjistit, jak velkým úložným prostorem oplývá. Záleží také, do jaké skupiny uživatelů patříte, zda mezi sběratele, nebo ty, kteří si vystačí s minimem. Můžete tak v budoucnu ušetřit, abyste nemuseli platit za externí online úložiště nebo kartu. Pojďme se tedy podívat, jak správně vybrat kapacitu.

Standardní velikosti

Oproti začátkům chytrých telefonů se úložiště nesmírně zvýšilo. Dříve například Samsung Galaxy S2 v roce 2011 se dodával s 16GB úložištěm a 32GB varianta byla dražší. Podle dnešních standardů se obě dvě možnosti zdají velmi nízké.

Moderní chytré telefony se dodávají běžně s 32GB kapacitou a nižší možnosti úložiště jsou stále obtížněji k sehnání. Dokonce i telefony s hodnotou okolo 2–3 tisíc mají tuto kapacitu. Standardní velikostí se stala 64 GB zařízení. Na trhu jsou i mobily, které mají kapacitu:

  • 128 GB,
  • 256 GB,
  • 512 GB,
  • 1 000 GB (1 TB).
Mohlo by vás zajímat:  12 způsobů, jak využít starý počítač: vyhodit ho je až ta poslední možnost
Zdroj obrázku: Freepik

64, nebo 128 GB?

Je třeba si uvědomit, že ne vždy tato kapacita je čistá. Určitá část úložiště je nepoužitelná a vyhrazená pro operační systém a předinstalované aplikace. Pro lepší představu, u 128 GB zařízení byste měli mít hypoteticky 110 GB volné kapacity, ale ani to není pravda. Zařízení potřebuje trochu prostoru, aby se nezasekávalo.

Pokud patříte k vášnivým fotografům, sběratelům různých médií, tak určitě si pořiďte 128 GB a vyšší. Pro ty, co moc fotky nepořizují, ale spíše využívají streamovací platformy, bohatě postačí 64 GB. Jestli chcete mobilní telefon využít i pro hraní her, tak rozhodně jděte do vyšší kapacity.

Vyšší úložiště = lepší?

Obecně platí, že čím vyšší kapacita, tím lepší varianta. Počítejte ale také s tím, že se to odráží i na pořizovací ceně. Jestli vás v oblasti financí bota netlačí, klidně si vyberte 512GB nebo 1TB model. Zkrátka, musíte si určit sami své priority a podle toho zvážit potencionální koupi.

Zdroj: https://www.gearpatrol.com/tech/a38390102/how-much-phone-storage-do-you-need/