Mějte kontrolu nad svým potomkem i v online prostředí. Tyto aplikace budou sledovat každý jeho krok

Pokrok technologií nabral za posledních 20 let neuvěřitelný spád. Téměř každá domácnost je vybavena nejedním chytrým přístrojem. Rostoucí trend technologií inklinuje k větší přístupnosti a také větší koncentraci hrozeb, které číhají na každém kroku. Jak chránit své ratolesti před těmito nástrahami? Naštěstí je k dostání spousta aplikací, které omezují strávený čas za obrazovkou, blokují aplikace a výsledky webových stránek. O jakých aplikacích je řeč?

Kaspersky Safe Kids

Společnost Kaspersky patří k nejlepším na trhu. Nejen že výsledky hovoří za vše, ale konkrétně Kaspersky Safe Kids je nastaven tak, aby chránil vaše dítě před online hrozbami a udržel je v bezpečí i v reálném světě. GPS funkce vám vždy zobrazí polohu dítěte a stav baterie. Můžete také blokovat jednotlivé webové stránky.

Mohlo by vás zajímat:  Při nákupu grafické karty z druhé ruky je třeba pamatovat na několik pravidel
Zdroj obrázku: Freepik

KidLogger

KidLogger slouží k tomu, aby shromažďoval informace o veškerých aktivitách vašeho dítěte a pravidelně poskytoval zprávy, takže se jedná o tzv. monitoring. KidLogger sleduje navštívené webové stránky, aplikace, čas strávený na obrazovce. Jelikož se jedná o špionážní aplikaci, je nutné deaktivovat antivirus instalovaný na Mac zařízení. KidLogger je zdarma a nabízí předplatné.

KidInspector

Další aplikace pro sledování vašeho dítěte a jeho aktivit. Tyto aplikace fungují podobně jako spyware, oproti kterému špehujete pouze své dítě. Můžete tak kontrolovat veškerý pohyb svého dítěte v reálném čase. Můžete sledovat jeho aktivity napříč sociálními sítěmi, internetovými platformami pro zasílání zpráv, aplikacemi, weby a vším možným a také pořizovat fotografie. Rodiče mohou nastavit KidInspector na Macu svého dítěte registrací osobního účtu. Po stažení a instalaci aplikace se přihlaste ke svému účtu a postupujte podle pokynů k nastavení monitorovacího účtu.

Mohlo by vás zajímat:  Mobilní 5G sítě budou přenášet mikrosatelity, staré vysílače zmizí ze světa

I když to ve vás může vyvolat výčitky svědomí, že chcete raději zachovat svobodu, buďte opatrní. Nikdy nevíte, na co nebo koho může vaše dítě narazit.

Zdroj: https://www.techradar.com/best/parental-control