Základní pravidla pro bezpečí na internetu: pouhý antivirus už nestačí

V dnešní době se naše životy stále více odehrávají online a to znamená, že ochrana našich osobních údajů a zařízení je více než kdy jindy klíčová. Mnoho lidí si myslí, že stačí nainstalovat kvalitní antivirový software a poté si mohou být jisti, že jsou v bezpečí. Nicméně toto už nestačí. Existuje mnoho dalších způsobů, jak mohou zloději dat a kyberútočníci napadnout vaše zařízení a ukrást vaše osobní údaje. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších způsobů, jak se bránit.

Používejte jedinečná hesla

Jednou z nejčastějších chyb, kterých se uživatelé dopouštějí při ochraně svých účtů, je používání stejných hesel pro různé služby. Tímto způsobem vystavují své účty zbytečnému riziku, protože pokud se útočník dostane k jednomu heslu, může získat přístup k mnoha dalším službám. Doporučuje se používat jedinečné heslo pro každou službu, kterou používáme. Pro tyto účely lze použít některý z mnoha dostupných správců hesel, který si vaše hesla zapamatuje a dokáže vygenerovat silná a bezpečná hesla. Je však důležité pamatovat si, aby i správce hesel byl chráněn dvoufázovou autentifikací.

Mohlo by vás zajímat:  Mobilní data jsou zbytečný žrout peněz. Ušetřit na nich pomůžou jednoduché kroky
Zdroj obrázku: Freepik

Dvoufázové ověření

Dvoufázová autentifikace je skvělý způsob, jak zvýšit bezpečnost účtů a ochránit se před kybernetickými útoky. Pokud je vám tato možnost k dispozici, určitě ji využijte. Prolomení dvoufázové autentifikace je pro útočníky velmi složité a zabere jim mnoho času a úsilí, což znamená, že vaše účty budou v mnohem větším bezpečí. Je pravda, že proces ověření pomocí dvoufázové autentifikace může trvat o pár vteřin déle než standardní ověření pomocí hesla, ale tato malá investice času se vám do budoucna rozhodně vyplatí.

Zvažte používání VPN

Pokud toužíte po bezpečném a anonymním procházení internetu, pak by mohla být VPN služba tou správnou volbou pro vás. Tento program vám umožní připojit se k cizí síti a procházet internet anonymně, což znamená, že nikdo nebude moci vystopovat vaše online aktivity. To je skvělá ochrana proti kybernetickým útokům a zabezpečí vaše soukromí. Další výhodou VPN služby je, že umožní přístup k obsahu, který není běžně dostupný ve vaší zemi. Za nízký roční poplatek si můžete zajistit bezpečné a soukromé procházení internetu a získat přístup k neomezenému množství obsahu. Tento investovaný čas a peníze se vám do budoucna určitě vyplatí.

Zdroj: https://usa.kaspersky.com/resource-center/preemptive-safety/top-10-internet-safety-rules-and-what-not-to-do-online