Při namočení telefonu je třeba zachovat klid, ale jednat rychle. Správný zásah ho zachrání

Při namočení telefonu je třeba zachovat klid, ale jednat rychle. Správný zásah ho zachrání

Chytré telefony jsou v našich životech důležité a usnadňují nám každodenní fungování. Tato zařízení ale nejsou žádní velcí přátelé s vodou. Musíte je proto před vodou chránit. Každému z nás se ale někdy podaří, že na mobil vylijeme pití nebo nám upadne do vody. Co byste v takovém případě měli dělat? Hlavně musíte jednat rychle a vzpomenout si na to, jak se v takové situaci zachovat.

Vypněte svůj telefon!

V první řadě telefon nezapínejte. Víme, že je velmi lákavé se ihned podívat, jestli smartphone přežil setkání s vodou, ale nedělejte to. Mohlo by dojít ke zkratu a potom ho již dohromady nedáte. Místo toho byste ho měli ihned rozebrat a vysušit. Telefony jsou schopné vyschnout samy málokdy, a proto jim musíte vždy pomoci, jestli si nechcete běžet pro nový telefon.

Mohlo by vás zajímat:  Své soukromí je třeba chránit za každé situace. Historii brouzdání internetem nemusí nikdo vidět

Metoda sušení, která doopravdy funguje

Hodně lidí vám poradí, abyste ponořili mokré části mobilního telefonu do nevařené rýže. Ta by měla absorbovat vlhkost a vysušit zařízení. Ve skutečnosti bude mnohem rychlejší, když jednotlivé části mobilu necháte jen vyschnout na stole nebo kuchyňské lince. Odborníci v servisu používají jinou techniku. Součásti zařízení vysuší tak, že z nich vyvaří vodu při nízkých teplotách ve vakuu.

Zdroj obrázku: Freepik

Po celém světě již najdete centra, kde vám s utopeným telefonem mohou pomoci. Mnoho z nich přitom nabízí i možnost vysušení pomocí vakuové elektroniky. Předměty se umístí do komory o něco menší než krabice od bot a poté se zahřejí ve vakuu. Čím nižší je tlak, tím nižší je i teplota. Ze zařízení se tímto způsobem vypaří voda, která by mohla poškodit a korodovat jednotlivé součástky.

Mohlo by vás zajímat:  Užijte si hru s Oculus znovu naplno. Špinavé čočky jde jednoduše vyčistit během pár vteřin

Není voda jako voda

Ukázalo se, že upustit mobil do louže, záchodové mísy nebo oceánu je velký rozdíl. Mořská voda totiž obsahuje sůl, která je vysoce korozivní pro elektroniku. Z tohoto důvodu dokáže poškodit telefon mnohem rychleji. Až budete na dovolené, dávejte si na to pozor. Je dost možné, že váš smartphone již nic nezachrání, protože se k němu dostane sůl z mořské vody.

Zdroj: https://www.wired.com/story/how-to-rescue-a-wet-phone/