7 důvodů, proč coworkingové centrum bude vždy lepší než práce z kavárny

7 důvodů, proč coworkingové centrum bude vždy lepší než práce z kavárny

Říká se, že v jedné kavárně v Edinburghu vznikly první dva díly ságy o čarodějnickém učni Harrym Potterovi. Spisovatelů, umělců nebo podnikatelů, kteří začali svou pouť za úspěchem v kavárnách, je nespočet. Kde jinde totiž hledat útočiště, snad kromě knihovny, než v kavárenském zařízení a kde jinde se potkává každodenně tolik tvůrčích jedinců? Byť se toto místo zdá být dokonalé pro práci, je nutné si uvědomit, že existuje i několik důvodů proti. O jaké jde?

1.    Zázrak, že vůbec něco uděláte

Máte hodně práce? Potřebujete telefonovat nebo se soustředit? Kavárna tedy rozhodně není místo, které by vám bylo nakloněno, protože je to prostředí plné shonu a pohybu hostů i obsluhy. K tomu mohou působit rušivě rozhovory od okolních stolků.

Mohlo by vás zajímat:  Napadnutí psem může skončit ošklivě. Vyvarujte se riskantního chování a držte se zpátky

2.    Flexibilita? Je i v kanceláři!

Argumentem, kteří mnozí zmiňují ve prospěch kavárenského prostředí, je flexibilita. V současné době lze ale nalézt ve větších městech mnoho různých flexibilních kancelářských nebo sdílených prostor, které umožňují nezávislost, ale současně poskytují klid na práci. Navíc je v těchto sdílených kancelářích často káva zdarma!

3.    Chybějící kancelářské vybavení

Veřejnou wi-fi nelze považovat za dostatečné kancelářské vybavení. V coworkingových kancelářích se naopak nabízí vysokorychlostní připojení, k tomu lze využít i ostatní sdílené vybavení včetně tiskáren. A některé nabízejí dokonce i kreativní odpočinkové zóny včetně tělocvičen na jógu nebo pingpongové stoly na hraní stolního tenisu s dalšími coworkery.

Mohlo by vás zajímat:  Google i Windows nabízí praktické aplikace pro sdílení nablízko
Zdroj obrázku: Freepik

4.    Bezpečnostní rizika ve veřejném prostoru

Veřejná wi-fi síť není bezpečná pro zasílání interních e-mailů, osobních nebo klientských dat. Pohodlná wi-fi zdarma je tedy příjemným bonusem ke kávě, ale rozhodně nepatří mezi nejbezpečnější řešení pro práci s citlivými firemními daty.

5.    Nadbytečné výdaje

Náklady jsou alfou a omegou všech začínajících podnikatelů nebo freelancerů, to je i důvod, proč využívají prostory zdarma v kavárnách. Ale ruku na srdce, po sečtení všech účtenek za celý měsíc, nejedná se dokonce o vyšší částku, než by stál pronájem v coworkingovém centru? A když započtete i promarněný čas klábosením s obsluhou, možná je opravdu výhodnější si pronajmout stůl ve sdílené kanceláři.

6.    Chybějící sociální vztahy

Každodenní setkávání s kolegy může lézt leckomu na nervy, ale obdobně je problematická samota. Sociální vztahy totiž vedou k pracovní spokojenosti a k vyššímu výkonu. Personál v kavárně takové vazby nahradit nemůže a nakonec mohou být chybějící sociální vazby mezi kolegy brzdou pokroku a dalšího vývoje.

Mohlo by vás zajímat:  Kmenové buňky mají v oblasti lékařství a biologie zásadní význam

7.    Coworking, hot desking nebo sdílení kanceláří

V současné době existuje široký výběr různých kancelářských prostor nabízejících velkou míru flexibility, které mnohem více reflektují potřeby nezávislých zaměstnanců. Takové prostředí žádná kavárna nahradit nemůže. Pro snížení nákladů je nadto možné využít hot deskingu, kdy se více zaměstnanců dělí o jednu pracovní stanici, nebo využít sdílených kanceláří spolu s přáteli, sousedy nebo dalšími známými.

Zdroj: https://vortexcoworking.es/en/coworking-space-vs-cafe-with-wifi-10-advantages/