Předinstalovaným aplikacím v telefonech Samsung se jde jednoduše vyhnout

Téměř každý člověk ve vyspělém světě vlastní a používá chytrý telefon. Ne všichni ale vlastní iPhony nebo nejvýkonnější chytré telefony s OS Android. Například telefony značky Samsung soupeří o pomyslný Olymp se společností Apple, jenomže mají své mouchy. Možná jste se setkali s tím, že tyto telefony nebo jiné telefony střední či nižší třídy jsou vybaveny předinstalovanými aplikacemi (bloatware), které nemusíte považovat za potřebné. Jak se vypořádat s tímto neduhem?

Odebrání pravomocí

Určitě by vaše kroky měly vést nejdříve do nastavení Galaxy Store, abyste mohli odebrat pravomoci k automatickému stahování aplikací. Pro změnu nastavení přejděte do Nastavení -> Aplikace -> Galaxy Store -> Oprávnění. Zde máte možnost si vybrat, zda je chcete povolit, nebo ne. Poté na vás vyskočí varování, což můžete jednoduše odkliknout.

Mohlo by vás zajímat:  Jaký program pro psaní dokumentů si vybrat

Dalším krokem by mělo být vypnutí všech nastavení aplikace Galaxy Store. Najeďte tedy do Nastavení -> Aplikace -> Google Store a vypněte následující nastavení:

  • Nastavit jako výchozí – vypněte možnost Otevřít podporované odkazy,
  • Mobilní data – vypněte možnost Povolit využití dat na pozadí,
  • Změnit nastavení systému – vypněte možnost Povolit oprávnění,
  • Instalovat neznámé aplikace – vypněte možnost Povolit z tohoto zdroje,
  • Podrobnosti aplikace v obchodě -> tři tečky -> zrušte Automatická aktualizace.
Zdroj obrázku: Freepik

Zrušte výběr doporučených aplikací

Při prvním otevření aplikace na vás může vyskočit stránka s doporučením populárních aplikací pro začátek. Tady bychom byli opatrní, jelikož to může vést ke stažení bloatwaru. Pro zrušení automatického stahování aplikací a her přejděte do možnosti Upravit a zrušte výběr všech vybraných aplikací. To samé proveďte pro všechny skupiny aplikací. Po dokončení zvolte Pokračovat. V sekci Upravit profil klikněte na Přeskočit. Po spuštění na vás vyskočí okno s výzvou k odběru vašeho regionálního jazyka. V dolní části zrušte zaškrtnutí políčka Přijímat oznámení o novém a exkluzivním obsahu z Galaxy Store a potvrďte.

Mohlo by vás zajímat:  Propojit sluchátka s televizí je možné několika způsoby

Můžete rovnou také přestat používat Galaxy Store a využívat služeb Google Play. Budete ale muset zastavit Galaxy Store, přejít do úložiště, vymazat data a potvrdit. Pro jistotu také zvolte Odinstalovat aktualizace.

Zdroj: https://www.howtogeek.com/115533/how-to-disable-or-uninstall-android-bloatware/