Předinstalovaným aplikacím v telefonech Samsung se jde jednoduše vyhnout

Téměř každý člověk ve vyspělém světě vlastní a používá chytrý telefon. Ne všichni ale vlastní iPhony nebo nejvýkonnější chytré telefony s OS Android. Například telefony značky Samsung soupeří o pomyslný Olymp se společností Apple, jenomže mají své mouchy. Možná jste se setkali s tím, že tyto telefony nebo jiné telefony střední či nižší třídy jsou vybaveny předinstalovanými aplikacemi (bloatware), které nemusíte považovat za potřebné. Jak se vypořádat s tímto neduhem?

Odebrání pravomocí

Určitě by vaše kroky měly vést nejdříve do nastavení Galaxy Store, abyste mohli odebrat pravomoci k automatickému stahování aplikací. Pro změnu nastavení přejděte do Nastavení -> Aplikace -> Galaxy Store -> Oprávnění. Zde máte možnost si vybrat, zda je chcete povolit, nebo ne. Poté na vás vyskočí varování, což můžete jednoduše odkliknout.

Dalším krokem by mělo být vypnutí všech nastavení aplikace Galaxy Store. Najeďte tedy do Nastavení -> Aplikace -> Google Store a vypněte následující nastavení:

  • Nastavit jako výchozí – vypněte možnost Otevřít podporované odkazy,
  • Mobilní data – vypněte možnost Povolit využití dat na pozadí,
  • Změnit nastavení systému – vypněte možnost Povolit oprávnění,
  • Instalovat neznámé aplikace – vypněte možnost Povolit z tohoto zdroje,
  • Podrobnosti aplikace v obchodě -> tři tečky -> zrušte Automatická aktualizace.
Mohlo by vás zajímat:  Nainstalujte si Obchod Google Play pro operační systém Windows 11
Zdroj obrázku: Freepik

Zrušte výběr doporučených aplikací

Při prvním otevření aplikace na vás může vyskočit stránka s doporučením populárních aplikací pro začátek. Tady bychom byli opatrní, jelikož to může vést ke stažení bloatwaru. Pro zrušení automatického stahování aplikací a her přejděte do možnosti Upravit a zrušte výběr všech vybraných aplikací. To samé proveďte pro všechny skupiny aplikací. Po dokončení zvolte Pokračovat. V sekci Upravit profil klikněte na Přeskočit. Po spuštění na vás vyskočí okno s výzvou k odběru vašeho regionálního jazyka. V dolní části zrušte zaškrtnutí políčka Přijímat oznámení o novém a exkluzivním obsahu z Galaxy Store a potvrďte.

Můžete rovnou také přestat používat Galaxy Store a využívat služeb Google Play. Budete ale muset zastavit Galaxy Store, přejít do úložiště, vymazat data a potvrdit. Pro jistotu také zvolte Odinstalovat aktualizace.

Zdroj: https://www.howtogeek.com/115533/how-to-disable-or-uninstall-android-bloatware/