Před cestou na dovolenou je nezbytné vůz správně připravit

Před dlouhou cestou na dovolenou nebo výlety je zapotřebí, abyste měli svůj vůz v naprostém pořádku. Jistě nechcete riskovat, že se vám auto rozbije uprostřed cesty. Z tohoto důvodu ho musíte před cestou zkontrolovat a připravit si do vozu vše, co byste mohli potřebovat v případě poruchy. Podívejme se, co všechny byste měli udělat a jak se na cestu připravit.

Kontrola vozu

V první řadě musíte zkontrolovat, že má svůj dost oleje, chladicí kapaliny, brzdové kapaliny a tekutiny v ostřikovačích. Ujistěte se, že klimatizace funguje, protože ji v horkých dnech jistě použijete. Podívejte se na pneumatiky a zkontrolujte jejich tlak. Podívejte se, jestli fungují stěrače a v jakém jsou stavu. To samé musíte udělat také se světlem a baterií. Bez kontroly těchto klíčových součástí vašeho vozu se neobejdete, protože jinak riskujete poruchu během dlouhé cesty.

Mohlo by vás zajímat:  Ojeté auto, které sloužilo jako firemní vůz, není vždy nejlepší investicí
Zdroj obrázku: Freepik

Vybavení pro bezpečnost

Před dovolenou nebo dlouhým výletem také zkontrolujte, že máte plně vybavenou lékárničku, výstražný trojúhelník, náhradní žárovky do světel a rezervní klíč od auta, který si uložíte na bezpečné místo mimo vůz. Dejte si ho např. do batohu nebo kabelky, abyste ho měli vždy u sebe, když odcházíte z vozu. Může se vám snadno stát, že si klíč zamknete v autě, a proto byste měli mít u sebe také rezervní. V dnešní době je poměrně těžké se do zamčeného auta dostat, a proto je to velmi důležité.

Mohlo by vás zajímat:  "Kupoval jsem auto a naletěl podvodníkům. Doma jsem zapřel, že jsem přišel o nemalé peníze," přiznává Zbyněk

Drobnosti pro pohodlí při cestě

Nakonec se podívejte, jestli máte vše pro vlastní pohodlí. Aktualizujte mapy v navigačním systému, dejte si do vozu nabíječku na telefon, abyste nezůstali bez zařízení. Do vozu si dejte také základní nářadí, abyste si mohli opravit menší poruchy. Nezapomeňte ani na dostatečné množství vody (hlavně během horkého dne) a nějaké jídlo. A nakonec si zabalte také něco pro zábavu během velmi dlouhé cesty. Může se jednat o knihu, audioknihu, hudbu nebo se zamyslete nad slovními hrami, které můžete hrát během jízdy.

Zdroj: https://www.aaa.com/autorepair/articles/Prepare-Your-Car-For-Summer-Travel