Při nálezu cizího telefonu můžeme najít majitele podle nouzového kontaktu nebo čísla IMEI

Našli jste telefon, ale nevíte, komu patří? I bez seznamu kontaktů to lze, navíc jaká je asi pravděpodobnost, že správně trefíte heslo v nalezeném telefonu? Následně zamknutý telefon není nejlepším výsledkem. Jak tedy vrátit telefon jeho původnímu majiteli?

IMEI

Způsob získání IMEI závisí na výrobci telefonu. Starý Samsung Galaxy S3 má toto číslo schované pod baterií. Novější telefony bohužel mají již vestavěné baterie, takže tato možnost odpadá. Pokud se vám podaří vyhledat IMEI číslo, můžete zavolat poskytovateli mobilních služeb a sdělit mu nález telefonu s IMEI a kontaktem na vaši osobu. Poskytovatel může zkontaktovat majitele telefonu nebo jej informovat, jakmile zavolá na linku kvůli ztrátě zařízení. Jestliže nezjistíte IMEI, můžete udržovat telefon nabitý a čekat, až někdo na zařízení zavolá.

Mohlo by vás zajímat:  Mobilní data jsou zbytečný žrout peněz. Ušetřit na nich pomůžou jednoduché kroky
Zdroj obrázku: Freepik

Nouzové kontakty

Moderní Android i iPhone chytré telefony mohou vytáčet nouzové kontakty, i když je telefon zamknutý. Můžete toto číslo zkontaktovat a sdělit dané osobě ztrátu telefonu. Postup pro iPhone je následovný. Na zamknutém telefonu přejeďte prstem nahoru a objeví se zamknutá obrazovka s klávesnicí. Bude po vás chtít kód, který neznáte, vlevo dole se objeví možnost Krizová situace. Opět klikněte na nově zobrazenou možnost Zdravotní ID v levém spodním rohu. Zde naleznete veškeré nouzové kontakty, které dotyčná osoba vyplnila. Nyní vás čeká pouze jejich zkontaktování.

Mohlo by vás zajímat:  Gmail prodlužuje dobu, po kterou je možné zrušit již odeslanou zprávu

Virtuální asistent

Virtuální asistenti jsou na čím dál vyšší úrovni, takže není problém využít jejich služeb. Stačí je požádat o vytočení jednoho z rodičů nebo sourozenců a s trochou štěstí se podaří.

Prodejny mobilních operátorů

Můžete vyzkoušet navštívit prodejny jednotlivých mobilních operátorů a obrátit se na pomoc z jejich strany. Totéž platí i o policii, určitě se nedoporučuje násilné nabourávání do zařízení. Jakékoliv násilné vniknutí a získání dat je trestné. Zkuste si představit, jak byste se cítili vy, kdybyste přišli o chytrý telefon a někdo vám ho zabavil, odcizil data nebo prohlížel soukromé informace.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/how-you-can-return-someones-lost-phone-by-thinking-like-a-thief/