Užijte si hru s Oculus znovu naplno. Špinavé čočky jde jednoduše vyčistit během pár vteřin

Užijte si hru s Oculus znovu naplno. Špinavé čočky jde jednoduše vyčistit během pár vteřin

Pokud máte doma Oculus, pak se vám určitě stává to, že čočky, které na zařízení jsou, se často špiní. Dneska se podíváme na to, jak tyto čočky co nejlépe vyčistit, aby vypadaly zase jako nové.

Čočky u tohoto zařízení velmi trpí na otisky prstů a šmouhy, které na nich zůstávají po hraní. To nám ale kazí zážitek ze hraní, protože nemáme obraz takový, jaký bychom potřebovali. Proto je důležité tyto čočky pravidelně čistit a my se dneska podíváme na to jak. Představíme vám položky, které budete k čištění potřebovat, a samozřejmě přidáme i postup. Budete sami překvapeni, jak jednoduché a rychlé to vyčištění vlastně je.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční myš může mít několik příčin. Většinu vyřeší pár jednoduchých kroků

Čištění hadříkem z mikrovlákna

Dle samotného výrobce je nejlepší metodou na vyčištění čoček použití obyčejného suchého hadříku z mikrovlákna. Nepoužívejte vodu ani žádné jiné čisticí prostředky. Prostý hadřík opravdu postačí a jakékoliv tekutiny by navíc mohly čočky poškodit. Za pomoci tohoto hadříku začněte na středu čočky a krouživými pohyby směrem ven pokračujte. Na druhou čočku použijte jiný kousek hadříku a za pár vteřin máte hotovo.

Zdroj obrázku: Freepik

Při jednom vyčistíme i zbytek

Když už máte čisté čočky, proč se nepustit i do zbytku. Ten si přece také zaslouží čas od času vyčistit. Co se týče vnějšku náhlavní soupravy, zde vám opět postačí suchý hadřík z mikrovlákna bez tekutin. Jen si dejte pozor, abyste při čistění nevyvíjeli zbytečně velký tlak. Na vyčištění popruhů zvolte antibakteriální ubrousky. Jen si dejte pozor, aby neobsahovaly alkohol nebo jiné chemikálie, které by mohly spíše zařízení uškodit.

Mohlo by vás zajímat:  Ochrana chytrého telefonu je základ. Jednoduché kroky zabezpečí zařízení před všemi hrozbami

Jak sami vidíte, k vyčištění není potřeba žádných speciálních prostředků a na vše si vystačíme s obyčejným hadříkem z mikrovlákna a antibakteriálními ubrousky. Pokud se rozhodnete vyčistit nakonec i ovladače, pak můžete opět využít antibakteriální ubrousky bez alkoholu a chemikálií.

Zdroj: https://www.tomsguide.com/how-to/how-to-clean-oculus-lenses