Přenos velkých souborů může být díky správnému způsobu mnohonásobně rychlejší

Přenos souborů, složek a dalších dat je základním úkonem mezi jednotlivými zařízeními. Pro přenos souborů menších velikostí postačí USB flash disk, Slack nebo e-mail, ale jak efektivně a rychle přenášet soubory větších velikostí? Způsobů je opravdu hodně, data můžete přenášet mezi různými zařízeními. V článku si rozebereme, jak nejrychleji přenášet data mezi počítači/notebooky a data z mobilního telefonu na další zařízení. Možná některé způsoby znáte, ale určitě ne všechny, pojďme se tedy podívat na nejrychlejší z nich.

Mohlo by vás zajímat:  Krypto sázky jsou šetrnější než těžba kryptoměn a mohou být zajímavou investicí

Nejrychlejší způsoby přenosu dat z jednoho počítače na druhý

Když chcete přenášet soubory s velkým objemem dat, máte na výběr z různých možností, abyste dosáhli efektivního a rychlého přenosu. Nejrychlejší a nejjednodušší způsob je využití služeb externího SSD. Můžete použít i nejlepší USB 3.0 flash disky, ale rychlostí se nevyrovnají externímu SSD, navíc o kapacitě podobné SSD si může flash disk nechat pouze zdát. Když srovnáme SSD disk a USB flash disk s podobnými parametry, co se týče rychlosti čtení a zápisu, je přenosný SSD disk dvojnásobně rychlejší (rychlost čtení i zápisu 2 GB/s).

Mohlo by vás zajímat:  Tři největší malware hrozby: cílí na citlivá data, finance i důležitá hesla

Jaké další metody můžete použít?

  • Použití M.2 NVMe SSD
  • Sdílení souboru prostřednictvím místní sítě
  • Uložení souborů na cloud
Zdroj obrázku: Freepik

Přenos souborů z chytrého telefonu do počítače

Smartphony jsou čím dál tím složitější. Nyní můžete natáčet 8K videa a následně je i upravovat ve svém chytrém mobilním zařízení. Pokud ale vyžadujete větší obrazovku a plochu pro upravování, vyplatí se toto video přenést do počítače. Prvním způsobem je propojení kabelem, přenos funguje oboustranně. Vysoké přenosové rychlosti můžete očekávat, pokud telefon i druhá strana podporují USB 3.2 Gen 2 nebo vyšší. Ne všechna zařízení používají nejrychlejší USB, nejnovější iPhony stále používají USB 2.0.

Mohlo by vás zajímat:  Ochrana displeje je většinou zbytečná. Lepší je investovat do samotného telefonu

Další způsoby pro přenos dat:

  • Apple AirDrop,
  • přenos souborů pomocí aplikací,
  • použití microSD karty.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/x-fastest-ways-transfer-file-pc-mobile-device/