Dvě webové služby ověří, nakolik je váš internetový prohlížeč skutečně bezpečný

Internet je skvělým místem pro získávání informací, sledování videí, hraní her, zapojení se do sociálního prostředí a komunikaci s ostatními uživateli. Je však dobré si uvědomit, že internet je zároveň také nebezpečným místem, kde můžete narazit na spoustu hrozeb, a některé z nich jsou vážné. Vaše účty jsou chráněny heslem, neměli byste však mít příliš slabé heslo. V takovém případě hrozí prolomení hesla a následně vniknutí útočníka na váš účet. Tato akce může způsobit pohromu. Pomoci vám může bezpečné procházení nebo antivirové programy.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší způsoby, jak nabít notebook bez nabíječky

Test bezpečnosti

Na internetu najdete téměř vše. Pokud vás tedy zajímá bezpečnost vašeho internetového prohlížeče, můžete využít služeb dvou internetových stránek, díky nimž prověříte, jak je na tom opravdu s bezpečností. O jaké stránky se jedná?

Qualys BrowserCheck

Qualys je společnost zabývající se bezpečností a na této stránce je k dispozici aplikace, díky níž můžete vyzkoušet bezpečnost svého internetového prohlížeče. Test lze provést prostřednictvím pluginu nebo javascriptu. Doporučována je spíše varianta pomocí pluginu.

Zdroj obrázku: Freepik

Cover Your Tracks

Cover Your Tracks, dříve známá jako Panopticlick, je další variantou, která se postará o test vašeho prohlížeče. Během pár vteřin provede test a poté zjistíte výsledky.

Mohlo by vás zajímat:  iPhone 15 Pro Max překvapí špičkovým výkonem a vylepšeným fotoaparátem

Nebezpečí číhá na každém kroku

I když vám vyjde, že máte bezpečný prohlížeč, stačí chvilka nepozornosti, návštěva špatné stránky nebo stažení špatné aplikace, souboru…, a neštěstí je na světě. V tento moment je potřeba jednat rychle, abyste zamezili rozsahu škod. Mezi nejpoužívanější prohlížeče patří Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera nebo Safari. Mezi méně známé, ale nejbezpečnější patří Brave nebo Tox.

Jak lze předejít potížím s bezpečností a vyvarovat se potencionálních hrozeb?

  • Prohlížejte pouze bezpečné internetové stránky.
  • Nestahujte aplikace a soubory z neověřených zdrojů.
Mohlo by vás zajímat:  Nateklá baterie v notebooku je nevratné poškození. Správná prevence mu dokáže předejít

Velice často mají lidé tendenci prohlížet stránky s nevhodným obsahem, kde je spousta reklam a potencionálních virů, což může velice snadno infikovat váš počítač. Stejně tak mnoho lidí kliká na odkazy, které jsou posílány přes zprávy, e-maily, stejně jako různé soubory, rozhodně na ně neklikejte.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/free-tools-test-browser-security/