Skrýt své číslo při volání můžeme třemi způsoby

Každá SIM karta má své unikátní číslo, podle kterého jste evidovaní. Lidé tak mohou ukládat vaše číslo nebo vy to jejich. Na druhou stranu ne vždy chcete, aby druhá strana věděla, kdo jí volá. Určitě jste se setkali s tím, že vám někdo volal se skrytým ID. Možná ani nevíte, že lze provést to samé a skrýt si své vlastní telefonní číslo. Jak skrýt své číslo před ostatními?

Existují tři možnosti, z nichž první dvě jsou nejjednodušší, jelikož je provedete jednoduchým kódem nebo provedete změnu v nastavení telefonu.

Mohlo by vás zajímat:  I chytrá zařízení se mohou mýlit. Chybně zobrazovaný čas je někdy nutné opravit razantním způsobem

Vložte kód před voláním

Nejsnadnějším a nejrychlejším způsobem skrytí telefonního čísla provedete pomocí číselného kódu. Každá země má svůj specifický kód. Například Velká Británie a Irsko používají kód *67. Nás ale zajímá kód pro Českou republiku. Tento kód zní #31#. Zadejte ho před telefonní číslo, které se chystáte vytočit. Tento kód můžete vložit před telefonní číslouloženém kontaktu, abyste měli permanentní stav skrytého volajícího.

Zdroj obrázku: Freepik

Změna v telefonu

Skrýt své ID můžete uvnitř nastavení telefonu. V nastavení iPhonu najeďte do nabídky Telefon a rozklikněte možnost Zobrazit moje ID. Jeho zapnutí nebo vypnutí provedete pomocí přepínače.

Mohlo by vás zajímat:  Nesedněte na lep podvodníkům. Falešné aplikace bezpečně rozeznáte podle specifických znaků

Android má dva způsoby, jak deaktivovat ID volajícího. Spusťte aplikaci Telefon a otevřete nabídku v pravém horním rohu. Pokračujte dále v Nastavení do doplňkových služeb, kde v Hovorech přejdete do dalšího nastavení. Konečně jste se dostali do možnosti skrytí ID volajícího. Druhý způsob spočívá opět v telefonu, v nabídce nastavení vyberte účty pro volání v části nastavení.

Mobilní operátor

Třetí možností je požádat o blokaci vašeho ID u mobilního operátora. To spočívá v tom, že budete muset zavolat svému operátorovi a požádat ho o tuto volbu.

Mohlo by vás zajímat:  Úpravu souborů PDF umožní několik nástrojů. Všechny ale především vyzkouší naši trpělivost

Ne vždy se vám ale podaří skrýt své číslo u všech. Některé organizace jsou schopny vidět vaše číslo, i když jej máte skryté. Vaše číslo bude zobrazeno i u těch, kdo využívá aplikace třetích stran. Dávejte si tedy pozor, kam a komu voláte.

Zdroj: https://www.rd.com/article/how-to-make-a-private-call/