Díky Bold Glamour umožní TikTok vypadat dokonale. Tento filtr však vyvolává kontroverze

TikTok nabízí pestrou škálu různých filtrů a další stále vycházejí. Některé vytváří uživatelé, jiné samotná platforma a řada z nich se stane virální a trendy. Jeden z těchto filtrů vzbudil spoustu kritiky. Proč je Bold Glamour tak kontroverzní?

Může za to především jeho nereálnost ve srovnání se skutečností. Tento filtr vám upraví obličej, pleť, vyplní obočí, rty a provede spoustu dalších úprav. Výsledek může vypadat ohromující, ale ve skutečnosti už s vaším pravým já nemá moc společného. Dokonce i když si dáte něco před obličej, efekt zůstane. Na druhou stranu ztrácíte svou autenticitu.

Mohlo by vás zajímat:  Bitcoin získal pevné místo na trhu, jako „digitální zlato“ nabízí možnost zajímavé investice

Rozdílné názory

Jak to většinou bývá, i zde můžeme spatřit dvě skupiny lidí. První skupina lidí tento efekt obdivuje a baví se tím, jak vypadají jinak, druhá skupina je kritická vůči možným důsledkům z takových převratných změn. Bold Glamour může pokazit vnímání sebe sama. Výzkum z roku 2021 zjistil, že až 61 % dospělých jedinců se cítilo pohoršeně po vyzkoušení tohoto filtru. Byli si vědomi svých nedostatků.

Zdroj obrázku: Freepik

Dalším problémem je účelné klamání ostatních. Například na základě tohoto filtru mohou kolovat nepravdivé reklamy a odkazy na různé produkty, které slibují vyřešení drobných kosmetických úprav, ale ve skutečnosti se nejedná o výsledek práce prostředku, nýbrž jde pouze o filtr. Kromě propagace falešných reklam se můžete setkat také s jedinci, kteří využívají tento filtr k pořízení fotek a jejich následnému umístění do seznamovacích aplikací. Když se setkáte s takovou osobou osobně, může vás přepadnout zklamání.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší alternativy balíčku Microsoft Office pro zařízení Android

Ponechat filtr, nebo jej zakázat?

TikTok zakazuje filtry pro propagaci různých kosmetických přípravků, zákroků atd. Tyto typy filtrů spadají do tzv. dezinformačních filtrů. Jednotlivé filtry upravují pouze jednotlivé části, a to právě dělá i tento filtr. Takže se nabízí otázka, zda ho nechat povolený, nebo ho zakázat.

Každý se může zeptat sám sebe, zda opravdu potřebuje používat různé filtry a ztratit autenticitu a stát se další „kopií“, nebo raději tyto filtry zbytečně nevyužívat a soustředit se raději na důležitější aspekty života.

Zdroj: https://www.wsj.com/articles/bold-glamour-tiktok-effect-beauty-debate-d877d6