Telefony iPhone se mohou přestat nabíjet po dosažení 80 %

S nástupem chytrých telefonů přišlo mnoho nových funkcí, na které jsme jako majitelé tlačítkových telefonů nebyli zvyklí. Na druhou stranu jsme si museli také zvykat, že baterie v telefonu nevydrží týden, ale pouze jeden den, maximálně dva. Staré telefony také vydržely různé pády, zatímco u chytrých telefonů je problém, když spadnou displejem na zem z výšky. Baterie nejen u iPhonu, ale také u dalších chytrých telefonů časem degraduje. Jak si ale vysvětlit skutečnost, že iPhony se přestanou nabíjet po dosažení mety 80 %? Nejedná se o žádnou chybu, je to pouze funkce zapnutá v nastavení telefonu.

Mohlo by vás zajímat:  Soubory PSD lze otevřít i v jiných programech než v Adobe Photoshop

Optimalizace baterie

Nabíjení na 80 % je zapříčiněno nastavením, kdy je zapnutá funkce Optimalizované nabíjení baterie. Tato funkce má za účel šetřit baterii, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení. Problém nastane, když v nastavení není tato funkce zapnutá a váš telefon se i přesto vypne. Děje se tak z důvodu bezpečnosti, kdy se baterie nadměrně přehřívá během nabíjecího procesu. Ono se všeobecně doporučuje udržovat baterii v rozmezí 20–80 %. Jestli ale chcete mít nabitou baterii na plnou kapacitu, telefon odpojte z nabíječky, nechte ho vychladnout a následně ho nechte dobít na plnou úroveň.

Mohlo by vás zajímat:  Popularita NFT stoupá, dokonce koupili populární video původně zveřejněné
Zdroj obrázku: Freepik

Prodloužení životnosti

Obecně platí, že čím vyšší rozdíl mezi jednotlivými nabitími baterie je, tím vyšší riziko degradace baterie hrozí. Zapnutí této funkce tedy šetří životnost baterie. iPhone je navržen tak, že pokud nabíjíte telefon zejména přes noc, zpomalí nabití na 100 % tak, aby se telefon nabil těsně před vaším probuzením na základě informací ohledně spánku.

Vypnutí funkce

Výchozí nastavení iPhonu má tuto funkci automaticky zapnutou. Jestli ale netoužíte po její asistenci, tak ji můžete vypnout v nastavení telefonu. Přejděte do Nastavení telefonu, zvolte Baterie -> Stav baterie a vypněte funkci Optimalizované nabíjení baterie. Na výběr máte permanentní vypnutí nebo pouze jednodenní. U nejnovějších modelů tuto funkci nemusíte deaktivovat.

Zdroj: https://www.cellphonerepair.com/iphone-stops-charging-at-80-percent