Investice do ochrany displeje se vyplatí. Správnou aplikaci zvládne krok za krokem každý

Ochrana displeje mobilního telefonu je vždy důležitá. Nikdy totiž nevíte, kdy vám může mobilní telefon nešťastnou náhodou spadnout na zem, a pohroma je na světě. Naštěstí můžete využít služeb ochranných skel, která vám poskytnou ochranu vůči rozbití displeje.

Ochranné fólie nebo skla jsou nutností pro mobilní zařízení. Chytrý telefon není otázkou pár stovek korun, ale několika tisíc, v případě novějších a kvalitnějších dokonce i desítek tisíc korun. Proto je důležité investovat do ochrany. Jakmile si pořídíte ochranu, je důležité také dbát na samotnou aplikaci na displej. Víte, jak správně ochranu nasadit?

Co je potřeba k aplikaci?

Někteří lidé si myslí, že si stačí pořídit ochranu na displej, nainstalovat na telefon, aniž by provedli důležité úkony, a budou tak chránění. Jenomže se jedná o nesmysl, je zapotřebí dodržovat správný postup. Pro začátek nachystejte chytrý telefon tak, aby zůstal holý bez obalu. Telefon mějte položený na rovném místě a přichystejte si utěrku z mikrovlákna a v neposlední řadě zůstaňte trpěliví.

Mohlo by vás zajímat:  Starší verzi webové stránky nebo již neexistující weby lze zobrazit několika způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší metoda – pásková metoda

Před samotnou aplikací si nastavte správně telefon tak, abyste měli dobře nastavený i kryt displeje. Většinou je postup napsaný i v samotném balení tak, abyste předešli případnému omylu. Před samotnou aplikací očistěte displej od nečistot a prachu. Poté správně nachystanou fólii či sklo nachystejte a následně strhněte pomalu ochranný obal a pomalu přiložte.

End-to-end a metoda vody

End-to-end metoda je podobná páskové metodě. Začnete horní nebo spodní stranou a mírně tlačíte kreditní kartou nebo jinou pomůckou, abyste zabránili tvorbě bublinek. Jakmile je ochrana správně nalepena, ještě nemáte vyhráno, ještě jednou bude zapotřebí v tažení spodní strany dolů. Nevýhodou této metody je, že ochranný kryt nemusí být nalepený souměrně.

Metoda vody je zajímavým způsobem, jak aplikovat ochranu obrazovky. Stačí nakapat pár kapek na displej a nalepit ochranu. Voda se rozlévá mezi obrazovkou a chráničem, takže tím pádem nevznikají žádné bublinky.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/how-to-apply-screen-protector/