Přechod z iPhonu na Android přináší uživatelům řadu změn

Pohráváte si delší dobu s myšlenkou opustit iPhone a přejít ke konkurenci Androidu? Na jednu stranu se možná jedná o atraktivní změnu, protože jednotlivé značky nabízí různé výhody. Na druhou stranu musíte počítat také se zápory. S čím je potřeba počítat, jestliže se chystáte přejít na Android?

Cena základních iPhonů začíná zhruba na 18 000 Kč. Ano, starší modely lze pořídit i za nižší cenu, ale připravte se na kratší podporu zařízení v oblasti aktualizace apod. Cena chytrých telefonů Android se pohybuje v různé škále a je jen na vás, který si vyberete. Určitě jsou k dispozici lepší zařízení než starší model SE ve stejné cenové kategorii.

Mohlo by vás zajímat:  Úpravu videí usnadní šikovné programy a několik základních funkcí

Více možností

Chytré telefony Android nabízí více aplikací a funkcí. iPhone chytré telefony upřednostňují jednoduchost a použitelnost, kdežto Android klade důraz na funkčnost a užitečnost. Obchod Android nabízí nespočet funkcí nebo skinů, které iPhone určitě nemá. Mezi zajímavé funkce Samsungu patří Edge Panels, Secure Folder a Modes and Rutins. Telefony značky Pixel se mohou pochlubit funkcí Magic Eraser, Photo Unblur a Call Screen.

S vyšším výskytem funkcí a aplikací je zde také zvýšené riziko různých bloatwarůreklam. Každopádně vše má řešení, i tento problém, který lze snadno vyřešit.

Mohlo by vás zajímat:  NASA se dokáže držet také při Zemi. Vděčíme jí za spoustu běžných produktů
Zdroj obrázku: Freepik

Výhody

Cenovou dostupností a zajímavou nabídkou aplikací a funkcí to zdaleka nekončí. Mezi další výhody dále patří:

  • rychlejší nabíjení,
  • snadné propojení s Windows,
  • větší kontrola nad telefonem.

Všechny tyto tři výhody stojí opravdu za pořízení Androidu. Na co si ale dávat pozor?

Nevýhody

Při přechodu musíte počítat s tím, že Android rozhodně nenabízí ekosystém jako iPhone. Unikátní aplikace iMessage nebo FaceTime lze jen těžko nahrazovat, stejně jako další vlajkové aplikace. Celkově je rozhraní Android spíše chaotické oproti uspořádanému Applu. Například už jenom správa účtů působí jako noční můra. Dosud jste byli zvyklí na jeden univerzální účet, zde budete muset řešit více účtů.

Mohlo by vás zajímat:  Na správné nabíjení notebooku není jednoznačná odpověď. Samotní výrobci se v doporučení rozcházejí

Dalším nešvarem je délka opravy chyb. Zde se opravdu může jednat o až nezvykle dlouhé prodlevy, než na jaké jste byli z iPhonu zvyklí.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/switch-from-iphone-to-android-differences/