Apple Maps se stále zlepšují a dohání konkurenci od Google

Začátky Apple Maps nebyly vůbec zdařilé v porovnání se samotným iPhonem. Během deseti let se postupně tato aplikace vylepšovala, že už není rozhodně na škodu a k smíchu, ale naopak. Každou aktualizací dýchá daleko více na záda svému konkurentovi z řad Google.

Apple Maps jsou dostupné pouze pro zařízení Apple, eventuálně je můžete využít ve svém prohlížeči. Google Maps jsou k dispozici pro většinu moderních zařízení s iOS nebo Androidem. Dále je nutné zmínit, že Google nelelkoval a nějakou dobu funguje také mladší bratr Google Maps zvaný Google Earth. Jak si stojí Apple Maps v dalších parametrech vůči Google Maps?

Přesnost

V roce 2014 koupil Google společnost Skybox pro satelitní zobrazování za 500 milionů dolarů, aby zlepšil přesnost pro své mapové služby. Apple Maps byly dlouho pozadu, postupem času se v této oblasti zlepšily a například v Německu nebo Rakousku se vyplatí používat spíše Apple Maps než Google.

Mohlo by vás zajímat:  Halloween se blíží, ideální čas strávit večer se strašidelnými příběhy. Na těchto stránkách se budete bát

Velikou výhodou je integrace Apple Maps napříč zařízeními. Není tedy žádný problém poslat trasu z Macu do iPhonu během pár vteřin.

Zdroj obrázku: Freepik

Navigace

Navigace patří k neodmyslitelným součástem každého řidiče. Nejen že slouží pro navigování v cizím prostředí a městech, ale také hlásí nejrůznější dopravní komplikace. Navigace není určená pouze pro automobily a další účastníky silničního provozu, ale také hledá trasy pro pěší, veřejnou dopravu nebo jízdy s podrobnou navigací. Google má výhodu v tom, že mu zvedá kredit podpora pro cyklisty. Navigace je inteligentní natolik, že vám vybere tresu bez dálnic, mýtného či trajektů.

Obě aplikace nabízí různá zobrazenídetaily map dle vašich potřeb. Kromě jednotlivého rozhraní můžete vybírat také z dalších vychytávek, jako je aktuální dopravní provoz atd. I když má stále Google mírně navrch, rozhodně se nejedná o nerovný boj, jako tomu bývalo dříve. Určitě stojí za to někdy použít Apple Maps.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/apple-maps-google-maps-switch/