Apple Maps se stále zlepšují a dohání konkurenci od Google

Začátky Apple Maps nebyly vůbec zdařilé v porovnání se samotným iPhonem. Během deseti let se postupně tato aplikace vylepšovala, že už není rozhodně na škodu a k smíchu, ale naopak. Každou aktualizací dýchá daleko více na záda svému konkurentovi z řad Google.

Apple Maps jsou dostupné pouze pro zařízení Apple, eventuálně je můžete využít ve svém prohlížeči. Google Maps jsou k dispozici pro většinu moderních zařízení s iOS nebo Androidem. Dále je nutné zmínit, že Google nelelkoval a nějakou dobu funguje také mladší bratr Google Maps zvaný Google Earth. Jak si stojí Apple Maps v dalších parametrech vůči Google Maps?

Mohlo by vás zajímat:  Úpravu videí usnadní šikovné programy a několik základních funkcí

Přesnost

V roce 2014 koupil Google společnost Skybox pro satelitní zobrazování za 500 milionů dolarů, aby zlepšil přesnost pro své mapové služby. Apple Maps byly dlouho pozadu, postupem času se v této oblasti zlepšily a například v Německu nebo Rakousku se vyplatí používat spíše Apple Maps než Google.

Velikou výhodou je integrace Apple Maps napříč zařízeními. Není tedy žádný problém poslat trasu z Macu do iPhonu během pár vteřin.

Zdroj obrázku: Freepik

Navigace

Navigace patří k neodmyslitelným součástem každého řidiče. Nejen že slouží pro navigování v cizím prostředí a městech, ale také hlásí nejrůznější dopravní komplikace. Navigace není určená pouze pro automobily a další účastníky silničního provozu, ale také hledá trasy pro pěší, veřejnou dopravu nebo jízdy s podrobnou navigací. Google má výhodu v tom, že mu zvedá kredit podpora pro cyklisty. Navigace je inteligentní natolik, že vám vybere tresu bez dálnic, mýtného či trajektů.

Mohlo by vás zajímat:  Technologie budoucnosti, které mohou změnit náš svět

Obě aplikace nabízí různá zobrazenídetaily map dle vašich potřeb. Kromě jednotlivého rozhraní můžete vybírat také z dalších vychytávek, jako je aktuální dopravní provoz atd. I když má stále Google mírně navrch, rozhodně se nejedná o nerovný boj, jako tomu bývalo dříve. Určitě stojí za to někdy použít Apple Maps.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/apple-maps-google-maps-switch/