Oblíbené vychytávky, díky kterým by se mělo vejít do nádrže více paliv

Posledních pár let zažíváme těžké období, jež začalo pandemií a pokračuje dále konfliktem na Ukrajině. Evropu, hlavně naši zemi, postihla nebývalá inflace, zdražení na všech frontách, hlavně cen pohonných hmot. I když to v poslední době vypadá, že by se mohlo blýskat na lepší časy, ještě před pár měsíci stál benzín přes 40 Kč. Většina lidí se tak snažila ušetřit, co to šlo. Buďto střídali řízení automobilu s MHD nebo jízdou na kole, nebo přemýšleli, jak ušetřit za palivo. Většina řidičů se snažila a nadále snaží tankovat na maximum, aby předešli ztrátě financí z možného budoucího zdražení. Toto ještě zní jako rozumný argument, ale víte, na co někteří řidiči opravdu skočili? Nebudete vědět, zda žasnout, nebo se opravdu smát.

Mohlo by vás zajímat:  Hlavní novinky v oblasti kryptoměn, které očekáváme tento podzim

Zvyšující se cena

I když nyní ceny jsou nižší, než byly touto dobou minulý rok, spousta řidičů tankuje plnou nádrž. To je z hlediska stavu automobilu v pořádku, co ale dále podnikají řidiči? Plní nádrž nadále, i když jim bylo indikováno, že je plná. Není to doporučovaný postup, ale ještě tam teoreticky místo pro jedendva litry je. Nad čím zůstává rozum stát, to tedy čtěte dále.

Zdroj obrázku: Freepik

Nesmyslná rada a hloupost lidí nezná mezí

Lidská hloupost nezná mezí, o tom jsme se už mnohokrát z historie nebo i ze své vlastní zkušenosti přesvědčili. V tomto případě kolovala nesmyslná rada, jak jde zázračně rozšířit palivovou nádrž v automobilu. Fígl spočívá v tom, že budete kymácet se svým automobilem ze strany na stranu, díky čemuž odstraníte veškeré vzduchové bubliny a uvolníte tak další místo pro natankování paliva. Už jenom při pouhém zamyšlení by vás mělo napadnout, že se jedná o totální nesmysl. Tato „vychytávka“ nemá žádný efekt na místo v palivové nádrži automobilu. Takže pozor, nejedná se o žádnou radu, ale o naprostou hloupost, tak pokud někoho takového spatříte, vzpomeňte si na tento článek, že se opravdu jedná o nesmysl.

Zdroj: https://practicalmotoring.com.au/car-advice/how-to-carry-extra-fuel-in-your-car/