MacBooky jsou u studentů stále oblíbenější. Jsou zárukou odolnosti a bezpečí

Dnešní doba je odlišná, co se týče vzdělávání a učení. Notebooky se čím dál tím více stávají součástí života studentů středních a vysokých škol, než tomu bylo dříve. I když byste si možná řekli, že studenti dají přednost notebookům s OS Windows, aby ušetřili peníze, podle nejnovějších průzkumů je to naopak MacBook, čemu dávají přednost. Co vede studenty k takovému rozhodnutí?

Odolný design

Apple je známý pro svůj cit pro dokonalost. Všechny současné MacBooky jsou vyrobeny z hliníku, což má své výhody. Studenti svá zařízení přenáší v batohu, kde hrozí potencionální potíže. S hliníkovým povrchem máte zaručeno, že vaše zařízení vydrží a navíc bude působit prémiově. Každopádně neznamená to, že s MacBookem máte zacházet bez citu a házet s ním po místnosti nebo o zem, jako každé jiné zařízení má svou určitou odolnost.

Mohlo by vás zajímat:  Zablokovat neznámá čísla je v Androidu snadné. Přinášíme návod pro telefony od Googlu, Xiaomi a Samsungu
Zdroj obrázku: Freepik

Zabezpečení

Apple přikládá velkou váhu bezpečí a soukromí svých uživatelů, což můžeme vidět v nejrůznějších marketingových kampaních. V softwarovém oddělení nabízí macOS několik vestavěných funkcí zabezpečení. Například FileVault šifruje data na SSD, aby zabránil nevyžádanému přístupu. V roce 2022 přinesl macOS Ventura režim Lockdown, který má pomoci při podezření z napadení kybernetickým útokem. Další funkcí je El Capitan, která má za úkol chránit integritu systému. Cílem je chránit macOS před škodlivým softwarem a pokouší se upravit důležité soubory. Všechny současné MacBooky jsou vybaveny funkcí Activation Lock, která brání používat zařízení po vymazání dat.

Mohlo by vás zajímat:  Největší phishingové útoky, které se zapsaly do historie

Další důvody

Nejen odolnost a bezpečnost dokáže přesvědčit potencionální uživatele k pořízení MacBooku. Co dále může nabídnout svým uživatelům?

  • Podpora Microsoft Office
  • Integrace s iPhonem
  • Dlouhá životnost baterie
  • Přijatelné ceny pro vzdělání

Podpora Microsoft Office je jedním z taháků pro studenty, jelikož mnoho práce a úkolů se vykonává právě přes tento balíček. Nesmírnou výhodou je také propojení s iPhonem, jelikož ne vždy a všude si můžeme s sebou brát MacBook a spoustu úkolů můžeme vykonat právě přes iPhone. Nesmírně důležitým údajem je také dlouhá životnost baterie.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/reasons-students-choose-macbooks/