Pravidelná aktualizace macOS pomůže udržet zařízení v bezpečí

Moderní technika je super, své o tom víme již několik desítek let, ale zejména v poslední době zažíváme možnosti, o kterých se nám ani nesnilo. Dlouho působil v čele Windows a operační systém Android, než přišla konkurence v podobě Apple, respektive macOSiOS. Pravidelná aktualizace systému je silně doporučována, nicméně se nemůžeme divit, že jsou někteří uživatelé vůči nim skeptičtí. Může za to především nedávná historie, která souvisela s aktualizacemi u starších modelů Apple a snížením výkonu.

Aktualizace iOS a macOS nejsou rozhodně tím samým. Nabízí spoustu výhod, které přebíjí potencionální nevýhody udržování Macu v aktuálním stavu. Pojďme se tedy podívat na důvody, proč aktualizovat systém na co nejnovější verzi.

Mohlo by vás zajímat:  Starý telefon nemusí hned do šrotu. Pomůže pohlídat dům i příjemně probudit po ránu

Lepší zabezpečení

Zařízení Apple, zejména MacBooky, jsou známá tím, že mají daleko lepší zabezpečení než Android, respektive zařízení Windows. To ovšem neznamená, že by byly MacBooky imunní vůči virům. Zakázané ovoce láká daleko více než jednoduchý přístup, o tom nemusíme nikoho přesvědčovat, víme to sami ze života. Každý den tak hackeři zkouší nové a nové způsoby, jak prolomit obranu. Apple na nic nečeká a přichází často s novými aktualizacemi, které přináší zabezpečení a zvyšují tak ochranu zařízení před útoky.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré hodinky zažívají boom. Řadu výhod ale dohánějí negativa, o kterých se často nemluví
Zdroj obrázku: Freepik

Kromě zabezpečení přináší aktualizace také různé opravy chyb, kterých mohou jinak hackeři využít ve svůj prospěch. Nečekejte dlouho a aktualizujte si svůj macOS co nejdříve po vydání.

Nejnovější aplikace

Svou roli hrají také různé aplikacehry. Jestli pravidelně neaktualizujete svůj operační systém, můžete se setkat s potížemi se spouštěním her nebo aplikací. Většinou to bývá případ posledních dvou aktualizací, pozdější vám neumožní hrát tyto hry.

Lepší podpora

Podpora je velkou výhodou systému macOS, té se dostane každému, kdo o ni požádá, má ale jednu podmínky, budete muset vlastnit nejnovější aktualizaci. Když tedy svůj systém aktualizujete a hned nebo časem se dostaví problémy, podpora vám pomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Phishingových útoků přibývá raketovým tempem. Vyhlídky pro rok 2023 nejsou nijak optimistické

Neváhejte tedy a aktualizujte si svůj MacBook co nejdříve, určitě stojí za to zůstat v bezpečí.

Zdroj: https://www.ncsc.gov.uk/collection/device-security-guidance/managing-deployed-devices/keeping-devices-and-software-up-to-date