Zvyšte svou ochranu při obchodování s kryptoměnami

Kryptoměny se staly součástí obchodu, i když dříve jejich popularita nebyla nijak veliká. Tím, jak se dostaly do čela a kde všude se s nimi dá obchodovat, se staly oblíbeným terčem podvodníků. Detekce těchto podvodů a následná ochrana před nimi jsou doslova nutností, pokud chcete zůstat bez újmy. Pro ochranu existuje spousta nástrojů a postupů, které můžete využít pro svou finanční virtuální peněženku.

Revoke.cash

Revoke.cash je nástroj, jenž dokáže odvolat povolenky tokenů z chytrých smluv. Povolení tokenů jsou oprávnění, která udělujete inteligentní smlouvě pro útratu tokenů z vaší peněženky. Tokeny jsou nezbytné také během interakce s inteligentní smlouvou, včetně výměny nebo sázky tokenů na decentralizovaných burzách. Tyto tokenové povolenky jsou spojené s rizikem, kdy se vám do peněženky mohou nabourat útočníci a vysát její hodnotu na nulu.

Mohlo by vás zajímat:  Pomalý počítač a zamrzávání nikoho nepotěší. Na vině může být nedostatek paměti RAM

Revoke.cash se připojí k vaší peněžence Ethereum a prohledá vaši peněženku a zjistí všechny tokeny přidělené k chytrým kontaktům. Podle analýzy zruší povolenky tam, kde už nejsou potřeba.

Zdroj obrázku: Freepik

Síť UNCX

UNCX síť je decentralizovaná platforma určená pro uzamknutí likvidity tokenů, což ztěžuje projektům vytahovat nebo vyhazovat finanční prostředky investorů. Likvidita je tak na kryptotrhu zásadní, nákup a prodej aktiv jsou jednodušší, což vede k cenové volatilitě a nestabilitě trhu. Síť UNCX lze využít také jako prevenci před podvody tak, že před samotnou investicí zjistíte stav likvidity projektu.

Mohlo by vás zajímat:  Samotný Google nemusí stačit. Pro vyhledávání se hodí rozšíření, která výsledky vylepší

Ave.ai

Ave.ai je decentralizovaná on-chain datová platforma agregující on-chain data z více než čtyřiceti blockchainů. Uživatelé tak získají různé nástroje pro analýzu tokenů, včetně dat K-line pro tokeny, minimální ceny NFT, statistická data pro DeFi, GameFi, Web 3.0, analýzy tokenomiky, analýzy sentimentu sociálních médií a další funkce. Tento nástroj lze použít také pro vyhodnocení legitimity a potenciálu tokenů analýzou dat K-line, abyste pochopili cenovou historii a volatilitu tokenu.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tools-to-detect-and-stay-safe-from-crypto-scams/