Android 12 nešetří novinkami. Potěší delší výdrží, plynulejším chodem i maximálním přizpůsobením

Android 12 nešetří novinkami. Potěší delší výdrží, plynulejším chodem i maximálním přizpůsobením

Jak to bývá u mobilních telefonů a jejich operačních systémů, nové verze vždy přináší určité vylepšení. Stejně tomu je tak i u Androidu. Nicméně s trochou nadsázky a vzpomínek je škoda, když si vybavíme zpět vtipné názvy jednotlivých verzí Androidu, kdy verze Android 8 byla Oreo a Android 5 Lollipop. Nyní si můžeme všímat, že se objevila nejnovější verze Android 12. V čem je lepší a předběhla předchozí verzi Android 11?

Už na první pohled vypadá nová verze propracovaněji, než co v minulosti nabízely předchozí. S lehkostí můžeme tvrdit, že se Android nechal inspirovat u konkurence z Apple, a potěšil tak určitě širokou masu uživatelů Android. Toto uživatelské rozhraní nese název Material You.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence proniká do našich každodenních životů stále více

Material You

Konečně díky nejnovější aktualizaci je umožněno uživatelům přizpůsobovat si widgety, měnit ikony jednotlivých aplikací podle svého gusta. Můžete si přizpůsobit spoustu věcí, například si můžete pro svůj telefon zvolit jedinečnou paletu barev. Můžete si přizpůsobit také widgety kontaktů, které jsou vám nejblíže nebo s nimiž nejčastěji komunikujete, aniž byste museli spouštět komunikační aplikace.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabezpečení, soukromí a další funkce

Android 11 byl považován za velice bezpečnou verzi. Tato hranice se posouvá i s novou verzí, kdy si můžete všimnout indikátorů, které upozorní, že je využíván mikrofon nebo kamera. To dříve nešlo, takže uživatel nevěděl, jestli je špehován. Také se vás zeptá aplikace o oprávnění sdílení polohy. Android 12 přichází s bezpečnostním prvkem Private Compute Core. Všechny osobní údaje, které se zpracovávají v tomto prvku, vyžadují svolení, abyste je mohli sdílet se společností Google či jinou.

Mohlo by vás zajímat:  Severní Korea prostřednictvím kyberútoků ukradla digitální prostředky za stovky milionů dolarů

Na jaké funkce se můžete ještě těšit?

  • Schopnost zachycení posouvajícího se snímku obrazovky.
  • Aktualizace funkce schránky zkopírovaného obsahu.
  • Vyšší bezpečnost s kódem ověření.

Výdrž baterie a výkon

S příchodem nové verze OS je méně využívané CPU, což má za výsledek delší výdrž baterie. U hraní jednotlivých her si můžete vybrat mezi herním režimem a delší výdrží baterie.

Větší plynulost a čistější výkon je to, co vás na první pohled dostane. Toho si můžete všimnout především u pohybu a gest. Dále potěší uživatele také čistější přechod obrazu.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/android-11-vs-12/